SZON - Sport - Megye 2.

2018.04.15. 19:37

"Még 11-esből sem tudtunk betalálni"

Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Tiszántúli Takarék megyei I. osztály 23. fordulójának szombati nyitányán öt mérkőzést játszottak.

Nagyecsed–Dombrád 2–0 (1–0)

Nagyecsed, 150 néző, v.: Pethő P.

Nagyecsed: Makó R. – Sarkadi G., Zámbó K., Marinas, Ascsillán L., Somlyai G. (Jónás R.), Homann R., Bulyáki K. (Király K.), Bulyáki A., Erdős M., Török S. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Dombrád: Csáki T. – Molnár T., Bun R. (Németh T.), Pap M., Dallos L., Puskás Á., Flavio (Hruska Á.), Buka B., Géczi I., Varga D., Nagy M. Edző: Seregi Mihály.

Időnként jó játékkal magabiztos hazai siker született.

Gól: Bulyáki A., Marinas (11-esből). Ifi: 1–1.

Ádámszki Róbert: – Végre egy nyugodt meccs. Jó játékkal akár többgólos győzelmet is arathattunk volna, egyedül a sok kihagyott ziccer miatt van hiányérzetem.

Seregi Mihály: – Ezen a mérkőzésen mutatott teljesítményünk nem tükrözi az elmúlt hetek formáját, sokkal többet kell azért tenni, hogy eredményesen tudjunk szerepelni. Egy-két játékos nézzen magába, és gondolkozzon el, mert ez produkció kevés!

Tarpa–Kótaj 5–1 (3–1)

Tarpa, 150 néző, v.: Tordai.

Tarpa: Sós I. – Ricsei F., Péter Gy. (Kemény G.), Törtei T., Mándi L. (Rozman S.), Gajdos G., Illés Gy. (Nadimov), Antal R., Barta F., Djacsenko (Szidor S.), Verejcsi E. (Ködöböcz N.). Edző: Rozman Sándor.

Kótaj: Czenki P. – Hangácsi T., Károlyi N. (Kovács Á.), Ujj L., Verner M., Ferenczi F., Kovács P., Korsoveczki, Szilágyi D., Rácz R., Fekete Á. Edző: Pók Csaba.

Végre tarpai győzelem!

Gól: Törtei T. 2, Barta F., Ricsei F., Rozman S., illetve Rácz R. (11-esből). Ifi: 6–0.

Rozman Sándor: – Egy hét alatt három mérkőzést játszottunk, fáradtan, de így magabiztos győzelmet arattunk. Egy percig sem forgott veszélyben a sikerünk.

Pók Csaba: – Nagyon szimpatikus ellenfél voltunk, mert a hazaiak kihagyták ugyan a ziccereiket, de az öt kapott gólból négyet mi ajándékoztunk nekik.

Tiszavasvári–Mándok 1–1 (1–1)

Tiszavasvári, 120 néző, v.: Sipos L.

Tiszavasvári: Tóth N. – Lakatos B., Nagy K., Kondora K., Cseh K., Gál N. (Kóka K.), Szaffián Sz., Szolyka G. (Gyurján R.), Kóka R., Bolega S. (Tudja D.), Pallai G. Edző: Kiss Gábor.

Mándok: Zán K. – Ari A., Hídi N., Hricskevics, Szkunzjak (Pahomov), Szabó T., Buda P., Erős G., Bodnár L. (Győri J.), Vezdel I., Hegedüs T. Edző: Dancs Béla.

Nyárias időben reális eredmény született.

Gól: Tóth N. (11-esből), illetve Erős G. (11-esből). Ifi: 15–1.

Kiss Gábor: – Semmi különös nem történt, nagyon jó Mándokkal játszottunk egy ikszes meccset. Tesszük tovább a dolgunkat.

Dancs Béla: – Ha az első félidőben az előttünk megnyílt területeket pontosan játsszuk meg, akkor megnyerhettük volna a meccset. A szünet után egyenlő erők küzdelme jellemezte a mérkőzést, igazságos eredmény született.

Baktalórántháza–Mátészalkai MTK 0–1 (0–0)

Baktalórántháza, 150 néző, v.: Kósa Gy.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kozma J. (Illés L.), Fábri Z., Zakor J., Ráti G., Toldi A. (Bodnár G.), Rakóczi Zs. (Bökönyi L.), Nagy T., Sitku Á., Balogh P. Edző: Gebri Pál.

Mátészalka: Somogyi M. – Szántó Z. (Paragh M.), Barnucz G., Gábor P. (Bodó L.), Petrohai M., Csák M. (Lyáh A.), Magyari M., Lénárt G. (Gergely M.), Makszim G., Tempfli, Simonka R. Edző: Marius Botan.

Alacsony színvonalú mérkőzésen keveset forogtak veszélyben a kapuk.

Gól: Csák M.

Gebri Pál: – Rendkívül fontos mérkőzésen, ami eddig a csapatot jellemezte, ezúttal nagyon hiányzott. A győzelmet jobban akaró Szalka örülhetett a végén.

Marius Botan: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, több szempontból is. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, a fiúk hozzáállása előtt le a kalappal.

Tuzsér–Nyírgyulaj 1–1 (0–0)

Tuzsér, 200 néző, v.: Hegedűs Cs.

Tuzsér: Félegyházi V. – Gergely I., Zán P., Iván A., Dolhai M., Pukis A., Setét R. (Szilágyi D.), Baglyos L., Lakatos B., Jónás K., Vass O. Edző: Antal István.

Nyírgyulaj: Oláh D. – Turbucz T., Czerula Zs., Angyalos A., Tóth B., Orosz D., Fekete G., Nagy B. (Gömze A.), Mezei B. (Sánta J.), Erdei Z., Török I. Edző: Lukács Tibor. Gól: Baglyos L., (11-esből), illetve Nagy B. Kiállítva: Turbucz T. (80. perc).

Szép számú közönség előtt jó iramú mérkőzésen látványos játékkal igazságos döntetlen született. Ifi: 2–2. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Antal István: – Nagy iramú mérkőzésen igazságos döntetlen.

Lukács Tibor: – Egy agyonnyert mérkőzésen az utolsó percben kapott tizenegyes miatt nem tudtuk megszerezni a három pontot.

Sényő-Carnifex–Rakamaz 10–0 (4–0)

Kemecse, 200 néző, v.: Resán G.

Sényő: Gagyi S. (Szabó Z.) – Klepács K., Lukács B. (Bécsi K.), Lakatos L., Haburcsák B. (Haburcsák K.), Phrakonkham (Ruska T.), Fodor A., Burics A. (Fiumei V.), Fabu M., Marics G., Kapacina K. Edző: Sándor Tamás.

Rakamaz: Ovszijenko (Péter M.) – Kacsúr A., Szabó P., Seres K. (Sárközi D.), Venczel I. (Demkó B.), Galambosi G. (Hadadi K.), Daru I., Tóth T., Kóder L., Anderka R. (Vaszilkó A.), Tóth Z. Edző: Posta Sándor. A kiállítás után könnyed, közönségszórakoztató játékkal nyert a Sényő.

Gól: Kapacina K. 5, Lakatos L. 2 (egyet 11-esből), Marics G. 2, Fabu M. Kiállítva: Kacsúr A. (14. perc). Ifi: 4–4.

Sándor Tamás: – Ez jó volt, ha akarnék, akkor tudnék hibát találni – de nem akarok. Gratulálok a srácoknak.

Posta Sándor: – Nem mi voltunk a meccs esélyesei, a kiállítás után végképp eldőlt a meccs.

Nagyhalász–Fehérgyarmat 1–1 (0–0)

Nagyhalász, 200 néző, v.: Papp F.

Nagyhalász: Dukát P. – Simon D., Balogh N., Varga D., Tóth G., Barzó G. (Ludánszki I.), Da Silva, Bartha Z., Hajzer L. (Kató I.), Hudák M. (Gégény M.), Nagy N. Játékos-edző: Ludánszki István.

Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Orosz F., Gál R. (Petrohai G., Farkas S.), Imre Zs. (Margitics L.), Popovics N., Vajda A., Lengyel M., Veress L., Viscsák Gy., Istenes E., Dascal. Edző: Siti Ferenc. A hazaiak kihagyták helyzeteiket, így a lelkes a vendégcsapat elvitt egy pontot.

Gól: Kató I., illetve Istenes E. Ifi: 2–1.

Ludánszki István: – A mai teljesítményünket nem tudom kommentálni illetve jobb ha nem teszem.

Siti Ferenc: – Nagyjából igazságos eredmény született, főleg mezőnyjáték jellemezte a meccset. Mégis kicsit keserű a szánk íze, mert vezettünk és a végén kihagytuk a meccslabdát.

Balkány–Austria Juice-Vásárosnamény 1–0 (0–0)

Balkány, 150 néző, v.: Takács A.

Balkány: Hegyes B. – Sallai M., Bátyi L. (Potornai M.), Csatári Á., Gelsi L., Kállai G., Bogdanovics (Onisziko), Csehil (Simon Sz.), Ohár R., Hamar G., Jakab R. Edző: Mirgai László.

Vásárosnamény: Kardos Z. – Fejes J. (Lakatos T.), Nagy D., Illés P., Danku J. (Deskó D.), Danku A., Balogh Gy., Filep R., Bancsi G., Lizák B. (Zán B.), Lakatos I. Edző: Dudás Zoltán. Az első félidőben a vendégek, a másodikban pedig – tíz emberrel is – a hazaiak, akik megérdemelten nyertek.

Gól: Kállai G. Kiállítva: Gelsi L. (61. perc). Ifi: 0–9.

Mirgai László: – Az első félidőben nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk, ezért a vendégek sokkal több helyzetet dolgoztak ki és tizenegyest is hibáztak. A szünetben sikerült rendezni a sorokat, a folytatás már a miénk volt, úgy érzem, emberhátrányban is rászolgáltunk a győzelemre.

Dudás Zoltán: – Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetünk, a másodikban még 11-esből sem tudtunk betalálni. Amikor a hazaiaktól kiállították egy játékost és azt hiszed, hogy közelebb kerülsz a győzelemhez, ekkor jön a hidegzuhany.

1. Sényő-Carnifex 22 21 1 – 81–13 64

2. Nyírgyulaj 23 15 4 5 50–28 49

3. Nagyhalász 21 12 7 2 40–15 43

4. Mándok 22 11 6 5 38–28 39

5. Nagyecsed 23 11 5 7 36–27 38

6. Vásárosnamény 23 11 4 8 47–34 37

7. Balkány* 21 10 4 7 37–29 33

8. Tiszavasvári 23 9 4 10 40–40 31