SZON - Sport - NYKK

2010.12.29. 19:34

NYKK: évzáró és környitó

<p>Meglehetősen furcsa időpontban, a két ünnep között is pályára lépett a Marso-Vagép NYKK élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata, a szerdán 18 órakor kezdődött, Albacomp elleni hazai mérkőzésről online közvetítésben számoltunk be.</p>

Jegyzőkönyv

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Albacomp 87–76 (14–22, 24–20, 24–18, 25–16)

Bujtosi csarnok, 1100 néző, v.: Földházi, Benczur, Pozsonyi.

NYKK: Savic 12/6, Sztojakovics 11/9, Marshall 21/3, Mohácsi 18/12, Czigler 21. Csere: Nagy K. 1, Siska 3/3, Kaluha. Edző: Ferenczi Tamás.

Albacomp: Simon B. 8, Hanga 10/6, Crocker 10, Hollis 14/6, Jones 20. Csere: Bódi 6/6, Keller Á. 8. Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 4–8, 6.: 10–12, 10.: 13–22, 12.: 18–26, 15.: 31–28, 18.: 36–36, 23.: 40–49, 26.: 53–51, 29.: 59–57, 33.: 66–60, 36.: 79–64, 39.: 85–71.

Ferenczi Tamás: – Most is rácáfoltunk a kosárlabda minden törvényszerűségére, és kitettük a szívünket a pályára. Nagyon taktikusan kosaraztunk és ezzel a fantasztikus győzelemmel kívánunk mindenkinek boldog újévet!

Dzunics Braniszlav: – Gratulálok a Nyíregyháza megérdemelt győzelméhez. A negyedik negyedben nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél védekezésével, a sok eladott labda miatt pedig könnyű kosarakhoz hagytuk jutni a hazaiakat.

40. perc: Hollis találatára Marshall fele, 87-76 a vége! Szenzációs meccs volt!!!

40. perc: Az időkérés után Czigler ront, de kit érdekel. Már csak húsz másodperc, 85-73.

40. perc: Hollis szépít, 85-73, időkérés, felállva tapsol a közönség! 45 másodperc van hátra.

39. perc: Marshall rövid dobása után Czigler szedi a pattanót, Marshall zsákol, 83-69. Simon eredményes, 83-71.

38. perc: Savic ront, Jones ziccerezik, 81-69. Savic hármasa a gyűrű tövén, Hollisé is rossz. Belül a két percen, érik a szenzáció!

37. perc: Hollis triplájával 79-67. Czigler balos ziccerével 81-67. Czigler labdát szerez.

36. perc: Az időkérés után Hanga ront, de marad az Albánál.

36. perc: Marshall triplája kicsorog, Hollisé duplája bentvan, 76-64. A szenzációd Mohácsi triplájával 79-64, időkérés, 4:22 a végéig.

35. perc: Mohácsi középtávolija után zúg a tíz, tíz, 72-62. Marshall iramodik meg, sportszerűtlen hiba Bódi ellen. A büntetők: az első jó, a második is, 74-62. Marad a labda nálunk. Mohácsi kettese, 76-62.

34. perc: Czigler újabb visszkéz tempója után Savic lerohanásból eredményes, 70-62. Crocker homálya.

33. perc: Jones halássza el Czigler elöl, Jones bepöcizi, 66-62.

33. perc: Czigler ziccerével 66-60. Hanga ront, fehérvári időkérés, 7:19 perc a meccsből.

32. perc: Marshall büntetői: az első jó, a második becsorog, 64-60. Czigler faultolja Hollist, olkdalról az Alba. Hollis támadóhibája Mohácsival szemben.

31. perc: Eladja az Albacomp. Mohácsi triplája nincs bent. Crockeré sem, de marad a labda. Czigler megszerzi.

A harmadik negyed után

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Albacomp 62–60 (14–22, 24–20, 24–18)

NYKK: Savic 12/6, Sztojakovics 11/9, Marshall 11/3, Mohácsi 11/9, Czigler 13. Csere: Nagy K. 1, Siska 3/3, Kaluha.
Albacomp: Simon B. 6, Hanga 10/6, Crocker 10, Hollis 4, Jones 16. Csere: Bódi 6/6, Keller Á. 8.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 4–8, 6.: 10–12, 10.: 13–22, 12.: 18–26, 15.: 31–28, 18.: 36–36, 23.: 40–49, 26.: 53–51, 29.: 59–57.

30. perc: Labdaszerzés után Sztojakovics dobása marad ki. Bódi triplával, 59-60. Mohácsi palánkos triplájával ér véget a negyed, 62-60.

29. perc: Siska hármasa most nincs bent. Jones ziccert ront, Sztojakovics beemeli a triplát, 59-57.

28. perc: Crocker pöcijével 56-57. Savic kivezette a labdát. Siska szerzi meg.

27. perc: Savic ziccere lejön, Hanga triplája is. Savic adja el, Simont faultolják, a büntetők: az első jó, a második is, 53-55. Siska hármasa, 56-55.

26. perc: Az időkérés után Jones ziccerezik, 53-53.

26. perc: Savic újabb hármasa, 51-51. Újabb labdaszerzés, Marshall zsákolásával, 53-51, időkérés.

25. perc: Savic hármasával 48-51.

24. perc: Hanga triplája a mgyűrűt sem éri, ezt hívják homálynak... Marshall ziccerével 45-49.

23. perc: Az időkérés után Czigler visszkéz tempója kimarad, Keller büntetői: az első rossz, a második is. Marshall kivezeti a labdát a pályáról, Simon is ront. Mohácsi triplájával 43-49.

22. perc: Mohácsi dobja át a gyűrűt, Hanga triplája ellenben bentvan, 40-49-nél nyíregyházi időkérés, 7:53 perc a negyedből hátralévő idő.

21. perc: Czigler, Keller, majd újra Keller, 40-46.

A nagyszünetben

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Albacomp 38–42 (14–22, 24–20)

NYKK: Savic 6, Sztojakovics 8/6, Marshall 7/3, Mohácsi 5/3, Czigler 11. Csere: Nagy K. 1, Siska, Kaluha.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 4–8, 6.: 10–12, 10.: 13–22, 12.: 18–26, 15.: 31–28, 18.: 36–36.

20. perc: Az időkérés után Czigler kap sapkát, Crocker betalál, 38-42, ez az állás a nagyszünetben.

20. perc: Savic triplája rövid, Hanga kosara jó, 38-40, nyíregyházi időkérés, 36 másodperccel a nagyszünet előtt.

19. perc: Czigler birkózta ki magának a zicvert, megharcolt a kosárért, 38-36. Hollis két büntetője jó, 38-38. Letámad az Albacomp, a nyíl az Albának kedvez, Hollis támadóhibája, marad a 38-38.

18. perc: Czigler öngóljával (a csapatkapitány Simonnak írják be ilyenkor) 36-34, majd Marshall ront. Crocker büntetői: az első jó, a második is, 36-36. Mohácsi triplája nincs bent.

17. perc: Savic és Marshall triplája is rossz. Simon triplája után Cziglerről megy ki a labda. Mohácsi lerohanásból eredményes, 36-32.

16. perc: Jones rontott, Sztojakovics is. Hollis találatával 34-32.

15. perc: Az időkérés után Sztojakovics hint be egy triplát, 31-28. Hanga szépít, 31-30. Mohácsi tripla, 34-30.

15. perc: Ismét jöhet az NYKK, előtte Albacomp időkérés, 5:41 perc a nagyszünetig.

14. perc: Keller ziccerezik, 23-28. Czigler büntetői: az első jó, a második is, 25-28. Egy támadáson belül két Alba-ziccer marad ki, Marshall triplával büntet, 28-28.

13. perc: Simon eredményes, 18-26. Sztojakovicsé az első hazai tripla, 21-26. Hanga ront, majd Simon üt oda Savicnak, a büntetők: az első jó, a második is, 23-26.

12. perc: Továbbra sincs nyíregyházi hármas, most Marshall kísérlete marad ki. Crocker büntetői: mindkettő jó, Czigler szépít, 18-24.

11. perc: Czigler fordult be, 16-22. Hanga triplája lejön, Savic ziccere is.

Az első negyed után

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Albacomp 14–22

NYKK: Savic 4, Sztojakovics 2, Marshall 4, Mohácsi, Czigler 3. Csere: Nagy K. 1, Siska.
Albacomp: Simon B. 2, Hanga 3/3, Crocker 2, Hollis, Jones 10. Csere: Bódi 3/3, Keller Á. 2.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 4–8, 6.: 10–12, 10.: 13–22.

10. perc: Keller zsákolásával 13-22. Nagy büntetői közül a második jó, 14-22. Ez a negyed vége, mert Siska félpályása nincs bent, 14-22.

10. perc: Sztojakovics és Crocker hármasa sincs bent, marad a labda az Albacompnál, de csak az időkérés után, 39 másodperc még a negyedből.

9. perc: Mindkét oldalon kettős cserék, Simon triplájával 13-17. Lejárt a hazai támadóidő, a túloldalon Keller büntetőzhet: az első rossz, a második is, de Crocker visszaszerzi. Bódi hármasával 13-20.

8. perc: Czigler büntetőzhet: az első jó, a második nem, 11-15. Megvan a pattanó, Savic fejezi be a lerohanást, 13-15.

7. perc: Jones találatával 10-14. Sztojakovics triplája nincs bent. Crocker triplája homály, de a nyíregyházi támadás is rossz. Jones büntetői: az első rossz, a második bentvan, 10-15.

6. perc: Jones büntetői: az első jó, a második kimarad, 8-12. Czigler középtávolija rossz, Marshall ziccere a helyén, 10-12.

5. perc: Savic büntetői: az első jó, a második is, 6-8. Hanga triplával felel, 6-11. Sztojakovics ziccerével, 8-11. Czigler dobja át a gyűrűt.

4. perc: Egy-egy elronott támadás után Sztojakovics triplája sincs bent, marad a 4-8, megint jöhet az NYKK.

3. perc: Marshall ront közelről, Hollis pedig ellépi. Mohácsi ziccere lejön, Jones eredményes, 4-8.

2. perc: Mohácsi triplát, az Alba lerohanást ront. Czigler a palánk alól, 4-4. Jones térül-fordul, 4-6.

1. perc: Az Albacompé az első támadás, Jones középtávolról eredményes, 0-2. Marshall a vonalról engedi el, 2-2. Crocker teszi vissza a támadólepattanót, 2-4.

A kezdőcsapatok

NYKK: Savic, Sztojakovics, Marshall, Mohácsi, Czigler.
Albacomp: Simon B., Hanga, Crocker, Hollis, Jones.

16:58: Az U20-as csapatnak már sikerült a bravúr, mivel a nyíregyháziak nagy csatában, kosárgazdag mérkőzésen 100-99-re legyőzték az éllovas Albacompot.

16:41: Az esztendő utolsó meccse az alapszakasz második körének nyitó epizódja lesz egyben, a nyíregyháziak Fehérváron 15 pontos különbséggel veszítettek. A találkozón a Földházi Tamás, Benczur Tamás, Pozsonyi László játékvezetői hármas fújja majd a sípot.