2010.08.27. 20:49

Fehérgyarmaton folytatódott a fieszta

<p>Szombaton a magyar-horvát meccs dönti el a Telenor-kupa sorsát.</p>

Pénteken folytatódott a kézilabda fieszta megyénkben. Csütörtökön, a Telenor-kupa nemzetközi női torna nyitónapján a magyar együttes parádézott a kisvárdai sportcsarnokban és magabiztosan győzte le a törököket.

Pénteken Szatmár fel vette útját a négy csapatos karaván, A férfi kézilabda egyik megyei fellegvárában folytatódott a három napos torna. Természetesen itt is telt háza és hatalmas buzdítás várta a résztvevőket. Az előmeccsen a horvátok biztosan nyertek a törökök ellen, majd jöttek a mieink.

Szünet után szorosabb volt

Hamar kiderült, hogy a fiatal macedónoknak semmi esélye sincs arra sem, hogy akár csak megszorítsák a magyar válogatottat. Tóthék magabiztosan kezdtek és hamar az ellenfél tudomására hozták, hogy ők csak tanulhatnak a mieinktől. Az első félidő hajrájában lelkesen számolt a gyarmati publikum: 7..., 8..., 9..., 10! Ekkor ugyanis már tíz volt közte, 17–7 volt az eredmény a mieink javára. A szünet után visszább vettek a mieink, így aztán ez a játékrész úgymond szorosabb eredményt (12–10) hozott, ám csapatunk sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Az eddigi eredmények alapján szombaton dől majd el minden. Előbb a két nyeretlen, a török és macedón gárda játszik a harmadik helyért, majd este hattól jön a Telenor-kupa elsőségét eldöntő találkozó, amelyen Pálingerék a szintén két győzelmet felmutató horvátok ellen játszanak.

Magyarország–Macedónia 33–19 (21–8)
Fehérgyarmat, 800 néző, v.: Dobrovits, Tájok.

Magyarország: Herr O. – Kovacsicz 2, Sopronyi 3, Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 2, Tóth T. 4/3, Vérten 6. Csere: Pastrovics (kapus), Szekeres 1, Görbicz 4/1, Szabó V. 1, Bódi 5, Bulath 2/1, Tomori 1, Tilinger, Temes. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

Macedónia: Adrejeva – Grozdanovsak, Mladenovszka 3, E. Gjorgjievszka 4/1, Deszpodovszka, D. Gjorgjievszka 2, Mitrova 2. Csere: Nakovszka (kapus), Bajramoszka 7, Noveszka 1, Nikolovszka, Pesevszka. Szövetségi edző: Krszto Petrusevszki.

Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 3/1.
Az eredmény alakulása, 8. perc: 6–2, 15.: 10–3, 18.: 12–7, 29.: 20–7, 35.: 25–8, 46.: 29–14, 55.: 32–16.

Mátéfi Eszter: – Az első félidőben nagyon jól játszottunk, szünet után már nem volt olyan nagy a különbség a csapatok között, de ez a mérkőzés is jól szolgálta a felkészülésünket, mert nagyon sok mindent gyakorolni tudtunk.

Krszto Petrusevszki: –  A körülményekhez képest jól játszottunk, megtettünk, amit meglehetett, de ez a magyar csapat hozzánk viszonyítva túl nagy játékerőt képvisel.

A másik találkozón:
Horvátország-Törökország 37-24 (17-10)

A Telenor-kupa állása két nap után: 1. Magyarország 4 pont (68-36), 2. Horvátország 4 (74-46), 3. Macedónia 0 (41-70), 4. Törökország 0 (41-72)