2010.09.18. 20:12

NYKK: az Albacomptól is vereség

<p>A székesfehérvári felkészülési torna harmadik napján is vereslget szenvedett a Marso-NYKK, így a negyedik helyen végzett a nemzetközi felkészülési tornán.</p>

Hasonlóan az egy héttel ezelőtti nyíregyházi tornához, az Albacomp már biztos tornagyőztesként, a Marso-NYKK pedig negyedik helyezettként lépett pályára a székesfehérvári torna zárónapján. Az előzmények ismeretében papírforma-eredmény született, a fehérváriak 18 pontos különbséggel nyerték az összecsapást úgy, hogy a nyíregyháziak az utolsó negyedben kozmetikáztak az eredményen.

Ezzel az NYKK éppúgy három vereséggel zárta a tornát, mint a múlt heti hazai fellépést, viszont mind a három mérkőzés meggyőzhette a szakvezetést a légióskiválasztás helyességéről. Ugyanakkor más posztokon nem biztos, hogy ilyen megnyugtató a helyzet.

Felkészülési torna

Albacomp–Marso-NYKK 79–61 (24–15, 21–12, 22–15, 12–20)
Albacomp. Legjobb dobók: Bódi 12/6, Simon B. 12/3, Jones, Keller Á. 11-11. NYKK: Sztojakovics 14/12, Szarvas 2, Marshall 20/3, Sitku 2, Lekli 13. Csere: Czigler 5, Siska, Nagy K. 2, Mondzinger 3/3, Czinger.