2010.10.27. 16:30

A Kecskemét hamar döntött

<p>A meccs első negyedében szerzett gólok után kiderült, hogy nincs esélye a Kanyárnak a továbbjutásra a Magyar Kupában az élvonalbeli riváéissal szemben.</p>

Nem sikerült átvészelnie a kritikus első húsz percet a Tiszakanyárnak, és mivel az NB III-as csapat azonnal megkapta a második gólt az élvonalbeli Kecskeméttől, a meglepetés esélye gyakorlatilag bő negyedóra alatt elszállt. A Magyar Kupa-mérkőzésen így takarékmódra válthatott a hírös város csapata, és Gerliczki Máté szünetbeli kettős cseréje is arra utalt, hogy már a szombati, püspökladányi rangadó került célkeresztbe.

Egy-egy szép akcióra így is futotta a házigazda erejéből, de újabb gólt a KTE szerzett a Nyíregyházáról is jól ismert Sindou Dosso révén – végleg eldöntve a tizenhat közé jutás kérdését.

Jegyzőkönyv

Tiszakanyár–Kecskemét 0–3 (0–2)
Tiszakanyár, 400 néző, v.: Veizer.

Tiszakanyár: Gazsi – Dolhai, Tóth Sz., Kiss T. (Deák I., a szünetben), Jánvári – Gombkötő S. (Hadházi, 59.), Kóka R., Orgován Gy., Simon G. (Marics G., a szünetben) – Balázsi P., Fekete Á.Edző: Gerliczki Máté.

Kecskemét: Ribánszky – Alempijevics, Bagi, Némedi, Farkas I. (Szabó T., 62.) – Litsingi (Patvaros, 73.), Szavics, Csukics (Tölgyesi, 62.) – Csordás, Dosso, Bertus. Edző: Tomiszlav Szavics.

15. perc: Csordás jobboldali beadása után Bertus lekészítette a labdát Csukicsnak, aki 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0–1.
17. perc: Szavics 20 méteres lövése kipattant Gazsiról, a berobbanó Dosso pedig 4 méterről a kapuba lőtt, 0–2.
61. perc: Némedi lépett ki egyedül, önzetlenül a balján futó Dosso elé tolta a labdát, s ő 5 méterről az üres kapuba passzolt, 0–3.

Gerliczki Máté: – Voltak jó periódusaink, de az kiderült, hogy ez más dimenzió.

Tomiszlav Szivics: – A legfontosabb, hogy továbbjutottunk és nem sérült meg senki. Az első félidőben több pozitívumot láttam és örülök a fiatalok jó teljesítményének is.