2010.10.16. 21:30

Savic kiszállt, Bell belelendült

<p>A közvetlen élcsapatok közé sorolt Körmend ellen közel állt a meglepetéshez az NYKK, amely három negyeden át vezetett, de a végén felülkerekedett az esélyesebb csapat.</p>

Brane Savic–Körmend 7–5. Akár ez is állhatott volna a bujtosi csarnok eredményjelzőjén a szezon első hazai bajnokiján, a 4. percben. A Marso-Vagép NYKK irányítója olyan ponterős játékkal nyitott, ahogy azt korábban megszokhattuk tőle. Idővel a többiek bekapcsolódtak a termelésbe és a körmendiek sem spóroltak az erővel, így váltott vezetéssel haladtak a felek.
Az első negyed végére összegereblyézett hatpontos előnyt villámgyorsan leadta az NYKK, mivel a kispadról beszálló Trummer Rudolf is aktivizálta magát.

Bosko Sztojakovics dudára dobott triplája vetett véget a vasiak 9–0-s rohamának, majd a szerb hátvéd a következő akciónál megismételte tettét – ismét akkor, amikor nullára ugrott huszonnégy másodpercet mérő szerkezet. Mindkét oldalon cserélgettek az edzők (Czigler László nem lehetett tagja a rotációnak, mert sérült térde orvosi beavatkozásra szorul), de amíg hazai oldalon csak játékosok érkeztek a kispadról, a körmendiről pontok is. Az első félidő végén Savic újra megrázta magát, így minimális előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Két támadás, két tripla, közte egy kivédekezett körmendi akció – így kezdte a második félidőt a házigazda, vagyis szemvillanás alatt hét pontra növelte a különbséget. A Körmend egy újabb 9–0-val válaszolt, majd amikor Sabáli Balázs technikait kapott, Bosko Sztojakovics büntetőivel vette vissza a vezetést a nyíregyházi csapat. Az utolsó negyed végül 71–71-ről indult, a fenyegető kipontozódások miatt (Lekli Józsefnek, Sztojakovicsnak és Savicnak is négy hibája volt már ekkor, több hazai kulcsember is a padon pihent.

Amint visszavette a vezetést a vendég fél, a következő akciónál Savic támadóhibát vétett, rá a hátralévő nyolc percben nem számíthatott Ferenczi Tamás. Már ekkor félő volt, hogy erre rámehet a meccs, és bár a Körmendből is kiszálltak hárman, a vendégcsapat csak gyalogokat vesztett, míg az NYKK tisztet, sőt egyenesen vezért.

Rashad Bell is belelendült, az első félidőben csak két pontig jutó erőcsatár a végén többször is szép egyéni megmozdulások révén szerezte a könnyű kosarakat. Innentől kezdve már csak az eredmény után futott a döntően Curtis Marshall pontjaira támaszkodó házigazda, de a Sabáli-legénység valamennyi felzárkózási hadműveletet visszaverte, még úgy is, hogy összességében tizenhárom büntetőt elhibázott. A maratoni hosszúságú, összesen kétórás mérkőzésen összesen hatvan (!) személyi hibát ítéltek a játékvezetők.

Jegyzőkönyv

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Körmend 91–98 (24–22, 22–23, 25–26, 20–27)
Bujtosi csarnok, 800 néző, v.: Cziffra, Győrffy, Gál J.
NYKK: Savic 20/6, Sztojakovics 25/15, Marshall 27/12, Sitku 13, Lekli 4. Csere: Nagy K. 2, Siska, Szarvas, Mohácsi. Edző: Ferenczi Tamás.
Körmend: Ruják 11/3, Ferencz 13/6, Moore 4/3, Bell 24/3, Dávid G. 3. Csere: Davis 19, Fodor G. 7, Trummer 12/9, Hegedűs, Boldizsár 5/3. Edző: Sabáli Balázs.
Kipontozódott: Savic (32. perc), Moore (33.), Fodor G. (34.), Boldizsár (37.).
Az eredmény alakulása, 3. perc: 4–3, 5.: 12–8, 7.: 16–11, 9.: 24–18, 12.: 24–27, 13.: 29–27, 16.: 34–35, 19.: 42–40, 21.: 52–45, 25.: 52–54, 26.: 59–54, 29.: 67–65, 32.: 71–75, 34.: 74–80, 37.: 79–86, 39.: 87–91.

Ferenczi Tamás: – Elsősorban a negyedik negyed gyenge védekezése miatt veszítettük el a mérkőzést.
Sabáli Balázs: – Még attól is nehezebb dolgunk volt, mint amire számítottunk. Nagyon jól küzdő Nyíregyházát győztünk le, megkönnyíthettük volna a dolgunkat, ha nem hagyunk ki tizenhárom büntetőt.