2010.10.06. 19:45

Tesztmeccselt a Szpari!

<p>Válogatott focisták léptek pályára szerdán délután a nyíregyházi Városi Stadionban.</p>

No, nem nemzeti alakulatra kell gondolni, hanem az NB III. Tisza-csoportjának válogatottjára, amely Feczkó Tamás irányításával a szombati Régiók-kupájára. Kecskeméten az Alföld és a Mátra csoportok ellen játszanak majd a mieink kétszer harminc perces meccseket, ezért játszott edzőmeccset a Tisza-válogatott és a Nyíregyháza Spartacus.

Három haramdos találkozó

A különleges, a fentiek miatt három harmados (35 perces játékidőkkel) találkozón Feczkó Tamás megnézhette, hogy keretéből kik alkothatják majd a tétmeccsen a kezdőt , illetve ki ülhetnek majd a kispadra. Brekk János, a Szpari vezetőedzője is élt a különleges találkozóval, hiszen mindenkit pályára küldhetett és új szerkezet is kipróbálhatott. Kovacsevics a lelátóról nézte társait, mivel apró húzódással bajlódik. Sajnos Andorka ismét idő előtt lejött a pályáró. A tiszásoknál a nyírmadai Némethnek jött ki jól a lépés, együttes mindkét gólját ő szerezte. A Szparinál Pujante jól zárta a meccset, hiszen kétszer is eredményes volt, egyszer a kapuba talál Bajzát és Szilágyi is. Az ötödik találat szerzője a tesztelésen lévő kameruni Makadji Boukar volt. Így alakult ki az 5–2–es (3–2, 1–0, 1–0) végeredmény

Bodnár még mindig vár

A piros-kékeknél ismét meccsel?hetett Bodnár László, akinek még mindig nincs klubja.

– Vannak megkeresések, többek között Belgiumból is, ám a menedzserem szerint jobb, ha még kivárunk, mert még egy nagy csapattól is jöhet hívás–mondta Bodnár a meccs előtt.

Ugyancsak pályára lépett Miskolczi László, aki nemrégiben szerződést bontott a paksiakkal, és azóta Nyíregyházán edz.

A Nyíregyháza Spartacus számára ez a meccs már a vasárnapi, Bőcs elleni bajnokira történ felkészülés jegyében telt. Az már a vicc kategória határát súrolja, hogy még nincs meg a végleges helyszín. A bőcsiek eddig és ezt követően is Tiszaújvárosban rendezték és rendezik majd hazai bajnokijukat, a Szparival viszont kivételt akarnak tenni, a vasárnapi meccset Diósgyőrbe vinnék, amit ellen joggal tiltakoznak a nyíregyháziak. Remélhetőleg csütörtökön végre kiderült, hogy hova is kell majd utazni....