2011.01.15. 19:51

Salgótarjánban az NYKK

<p>Szombaton a sereghajtó Salgótarján vendégeként lépett pályára a Marso-Vagép NYKK, az élvonelbeli férfi kosárlabdacsapat 18 órakor kezdődőtt mérkőzéséről szokás szerint online közvetítésben számoltunk be.</p>

<

Jegyzőkönyv

Salgótarjáni KSE–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 90–102 (24–23, 20–23, 22–33, 24–23)

Salgótarján, 400 néző, v.: Kiss L., Vétek, Szabó G.

Salgótarján: Sebők T. 21/3, Kocsis T. 14/12, Rodgers 13, Koma 15, Vavra A. 10. Csere: Szabó Z. 3/3, Hartvich 14, Kiss K. Edző: Kovács Nándor.

NYKK: Savic 29/9, Sztojakovics 13/6, Marshall 23/9, Mohácsi 5/3, Sitku 24/9. Csere: Nagy K. 5, Siska 3/3, Czigler, Jakab P. Edző: Ferenczi Tamás.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 6–0, 4.: 6–7, 7.: 19–11, 8.: 19–17, 10.: 21–23, 13.: 24–27, 14.: 31–27, 17.: 35–36, 19.: 39–46, 21.: 48–46, 26.: 55–61, 29.: 63–73, 34.: 70–84, 37.: 77–95.

Kipontozódott: Marshall (37.), Rodgers (40.).

Kovács Nándor: – Amíg bírtuk erővel, addig teljesen nyílt volt a mérkőzés, de sajnos a védekezésünkkel még mindig gondok vannak. Felcsillant a fény az alagút végén!

Ferenczi Tamás: – A vártnál is nagyobb küzdelemben sikerült nyernünk, de mint tudjuk, mindig a kötelező feladat a legnehezebb. A következő Magyar Kupa és bajnoki mérkőzéseken ennél több kell.

40. perc: Rodgers labdát lop és zsákol, 86-98. Tombol a lelátó! Savic büntetőzhet, Rodgers kipontozódott, vastaps. Pedig... Na hagyjuk, lelkes a helyi tábor, annyi szent! A büntetők: az első jó, a második is, megvan a száz, 86-100. Jakab a pályán, Hartvich után Mohácsi is eredményes, 88-102. Vavráé a slusszpoén, 90-102 a vége!

39. perc: Sztojakovics dudára elengedett hármasa rossz, Hartvich begyömöszöli, 83-98. Savic veszti el. Még nem ártana egy kicsit figyelni! Rodgers büntetői: az első kimarad, a második jó, 84-98.

38. perc: Savic triplája hozza százközelbe az NYKK-t, 79-98. Megvan a labda megint, Sitku hármasa nincs bent, Sebők büntetőzhet: az első jó, a második is, 81-98.

37. perc: Marshall kipontozódik egy Hartvichkal kapott páros hiba után. Siska hármasával 77-95. Majd Siska ront ziccert. Hartvich talál be, 79-95.

36. perc: Sebők viszi végig, 75-90. Sitku dobása becsorog, 75-92. Hartvich eredményes, 77-92.

35. perc: Hartvich ziccere jó, közben Marshall kicsit megtolja, a bónusz büntető: kimarad, 73-88. Marshall ziccerezik, 73-90.

Elnézést kérünk látogatóinktól, de a technika ördöge közbeszólt, jelenleg 71-88 az állás, a tarjániak kértek időt, 6:19 perc van hátra a meccsből.

32. perc: Savic ziccerével 70-84.

31. perc: Koma, Sitku és Sebők kosarai után 70-82 az állás.

30. perc: Savic "üres kapus" góljára Sebők válaszol, 66-77. Savic büntetői: az első jó, a második is, 66-79. Vavra adja el zavarában. Öt másodperc a negyedből, már csak négy, oldalról jön az NYKK: Marshall triplája rövid, 66-79-ről indul az utolsó negyed.

29. perc: Rodgers kosara jó és még egy büntetőt dobhat rá: bentvan, 63-68. Savic hármasa beesik, 63-70, és mivel Kiss kilökte Marshallt a pályáról a lepattanóért vívott harcban, Marshall büntetőt is dobhat: az első jó, a második is, 63-73. Rodgers büntetői: az első rövid, a második hosszú, de megismételtetik. Ez már jó, 64-73. Sitku emeli be, 64-75.

28. perc: Koma ziccerével 60-65. Sitku hármasával 60-68.

27. perc: Kocsis már a negyedik tripláját dobja, 58-61. Savic viszi be, 58-63. Sitku ziccerezik, 58-65.

26. perc: Az időkérés után Czigler sapkázza Sebőköt, Marshall triplája bentről jön ki. Komát is lesapkázza Czigler. Savic kilépett. Marad az 55-61.

26. perc: Sztojakovics hármasa után 55-61-nél hazai időkérés.

25. perc: Savic harcol ki faultot. Majd az irányító egymaga oldja meg, 52-56. Kocsis trojkájára Savic felel duplával, 55-58.

24. perc: Marshall emeli be a hármast, 52-52. Sitku is eredményes, 52-54.

23. perc: Sebők vitte be, 50-49, Czigler ront. Sebők a palánk alól, 52-49. Czigler megint kihagyja, Kocsis ellépi.

22. perc: Savic adja el. Rodgersnek üt oda Sztojakovics. Koma adja el. Sztojakovics hármasa, 48-49.

21. perc: Czigler is a pályán a második félidőben, Sitkuval együtt. Sitku rossz hármasával indult a negyed, Koma büntetői: az első jó, a második kimarad, 45-46. Sitku ront megint távolról. Sebők triplájával 48-46.

A nagyszünetben

Salgótarjáni KSE–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 44–46 (24–23, 20–23)

Salgótarján: Sebők T. 4, Kocsis T. 8/6, Rodgers 5, Koma 10, Vavra A. 8. Csere: Szabó Z. 3/3, Hartvich 6.
NYKK: Savic 9/3, Sztojakovics 5, Marshall 14/6, Mohácsi 3/3, Sitku 10/3. Csere: Nagy K. 5, Siska.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 6–0, 4.: 6–7, 7.: 19–11, 8.: 19–17, 10.: 21–23, 13.: 24–27, 14.: 31–27, 17.: 35–36, 19.: 39–46.

20. perc: Az időkérés után Mohácsi hármasa rossz. Vavráé is, 44-46 az első félidő után.

20. perc: Sebők büntetői: az első jó, a második is, 41-46. Nagy ront. Kocsis beemeli a triplát, Ferenczi időt kér, 33 másodperccel a negyed vége előtt, 44-46-nál.

19. perc: Hartvich büntetőzhet: az első rossz, a második is. Mohácsi triplájával 39-44. Lerohanásból Sztojakovics ziccerezik, 39-46.

18. perc: Sebők ziccerével 37-36. Sitku hármasa a helyén, 37-39. Vavra büntetőzhet miután Marshall beütötte a harmadik hibáját, és leült: mindkettő jó, 39-39. Hartvich faultolja Savicot, a büntetők: az első jó, a második is, 39-41.

17. perc: Sitku ront középtávolról. Mohácsi veszi el Hartvichtól. Rodgers löki el Mohácsit. Mohácsi ront triplát, a támadólepattanót megszerző Marshallt faultolják. A büntetők: az első jó, a második is, 35-36.

17. perc: Újra megszerzi az NYKK, mire a tarjániak időt kérnek.

16. perc: Mohácsi eladja. Savic szereli Szabót, Sztojakovics ziccerezik, 35-34.

15. perc: Sztojakovics büntetői: az első kimarad, a második jó, 33-30. Sitku szerzi meg, Marshall zsákol, 33-32. Vavra ziccerével 35-32.

14. perc: Sitku horgol, 31-29. Hartvich ziccerezik, 33-29.

13. perc: Hartvich két kosarával 31-27.

12. perc: Nagy beemeli középtávolról, 24-25. Megvan a labda, Marshall viszi be, 24-27. Kocsis szerzi vissza, majd triplát dob, 27-27.

11. perc: Labdszerzés Marshall részéről. Savic ront, a bírók szerint nem ért gyűrűt a dobása, így lejárt a támadóidő. Savic faultolja Rodgers, a második neki, jön Sztojakovics. Rodgers ront dobást, de Sitkuról kipattan a labda. Két másodperce marad a Tarjéánnak, Koma a palánt tetejét találja el.

Az első negyed után

Salgótarjáni KSE–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 24–23

Salgótarján: Sebők T., Kocsis T. 2, Rodgers 5, Koma 10, Vavra A. 4. Csere: Szabó Z. 3/3.
NYKK: Savic 7/3, Sztojakovics, Marshall 8/6, Mohácsi, Sitku 5. Csere: Nagy K. 3, Siska.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 6–0, 4.: 6–7, 7.: 19–11, 8.: 19–17.

10. perc: Vavra ront közelről, Sitku is. Szabó hármasával 24-23. Savic és Nagy is ront az utolsó támadás végén, Vavra egéyz pályás kísérlete csaknem jó, 24-23 a negyed végén.

9. perc: Kocsis büntetői: az első jó, a második is, 21-17. Jön Siska Sztojakovuics helyére. Marshall büntetőzhet: az első jó, a második is, 21-19. Szabó Zoltán a pályán a hazaiaknál. Koma adja el a labdát, majd hazai fault, Nagy büntetői: az első jó, a második is, 21-21. Kocsis hármasa rossz. Sitku középtávolijával 21-23.

8. perc: Koma közelije rossz, de marad a labda a hazaiaknál. Koma viszi be, 19-11. Marshall triplával szépít, 19-14. Rodgers ront, majd Kocsis üt oda Savicnak. Marshall újabb triplája, 19-17.

7. perc: Savic hármasába blokkolnak bele, Vavra talál be, 17-10. Savic és Sitku ront ziccert egy támadáson belül, de a labdát visszaszerző Nagynak ütnek oda. A büntetők: az első kimarad, a második jó, 17-11.

6. perc: Koma veszi vissza a vezetést a Tarjánnak, 12-10. Savic hármasa rossz. Rodgers kosara jó és még egy fault Sitku ellen. Nagy váltja Mohácsit. A büntető: jó, 15-10.

5. perc: Koma oldja meg egyedül, 8-7. Sitku hármasa rövid. Komának üt oda Mohácsi, a büntetők: az első becsorog, a második bentvan, 10-7. Savic hármasát beszívja a gyűrű, 10-10.

4. perc: Savic hármasa rövid. Sebőké egyenesen homály. Savic vissza végig, 6-5. Savic blokolja (!) Vavrát, ziccerével 6-7, tarjáni időkérés.

3. perc: Sebők lépi el. Marshall középtávolija nagyon rossz, de visszaszerzi, majd eladja és odaüt Rodgersnek. Rodgers adja el, marad a 6-3.

2. perc: Az időkérés utáni nyíregyházi támadás Sitku kosarávbal végződik és még dobhat rá egy büntetőt is: bentvan, 6-3.

2. perc: Vavra is eredményes, nem ilyen kezdésről álmodtunk, Ferenczi Tamás sem, hiszen 6-0-nál időt kért.

1. perc: Egyelőre férfi kézilabda válogatottunk Norvégia elleni mérkőzése tartja lázban az embereket. A svédországi vb-n a végéhez közeledik a meccs, Tarjánban most kezdődik. Sitku üti el a labdát, Rodgers megszerzi, és bedobja, 2-0. Sitku hármasa rossz. Rodgers dobja ki a pályáról. Örömmel konstatáljuk, hogy a magyarok nyertek, azt már nem, hogy Koma révén 4-0 a Tarjánnak.

A kezdőcsapatok

Salgótarján: Sebők T., Kocsis T., Rodgers, Koma, Vavra A.
NYKK: Savic, Sztojakovics, Marshall, Mohácsi, Sitku.

17:05: Háromnegyed tizenegykor indult Nyíregyházáról a csapat, amely Hatvanban ebédelt, és fél három után érkezett meg a nógrádi megyeszékhelyre. Az U20-as csapőat folytatta sikersorozatát, és könnyed játékkal 115-49-es győzelmet aratott.

A felnőttek taláélkozóján a tarjániak a hírek szerint bevetik a frissen iogazolt amerikai Rodgerst, akit korábban Körmendről ismerhettünk. Nyíregyházi oldalon Czigler László térde nincs százszázalékos állapotban, így Sitku Erlnő visszakerül a kezdőcsapatba, azóta először, hogy felépült sérüléséből.