2011.10.08. 19:55

Ezúttal nagyon messze a bravúrtól

Harminchárom pontos vereséggel kezdte a bajnokságot Kecskeméten a Marso-Vagép NYKK.

Az első percek csapkodó, idényeleji játékot hoztak a férfi élvonal kecskeméti mérkőzésén, az elhibázott dobások közepette a vendég nyíregyháziak kaptak előbb lábra, és előbb 3–0-ra, majd 10–3-ra is vezettek. A Kecskemét a kispadról előrelépett Thomay kelley hármasa révén kezdte meg a felzárkózást, majd az ugyancsak a cseresorból bevetett Hegedűs Gergely triplájával mutatott először hazai előnyt az eredményjelző (14–12).

A pontszegény első negyedet némileg élénkebb folytatás követte, de elsősorban hazai oldalon gyarapodtak a pontok. Az etap közepén hullámvölgybe került az NYKK, amelyből nem segítette a kilábalást Bencze Zoltán zsákolása sem. Tíz pont fölé kúszott a különbség, amikor sokat ért Sitku Ernő rutinja, majd Sztefan Fekete trojkája után újra látótávolságon belül voltak a látogatók (36–29). Az első félidő végét azonban elrontotta a vendégcsapat: Kelley büntetői után Csorvási Milán szerencsével szerzett labdát a saját palánkja alatt, Gorjan Radonjics pedig hat másodperccel a duda előtt egy triplával állította vissza a „közte tizenkettőt”.

A harmadik negyed elején végleg elúszni látszott a vendégek hajója, hiszen a négy perc alatt érkezett tíz kecskeméti pontra mindössze Mohácsi Máté triplája volt a válasz. A lejtmenetnek Ivan Miskovics vetett véget (igaz, a bónusz büntető kimaradt, ami a szerb center hatodik elhibázott szabaddobása volt – hatból...), és bár kisvártatva Djordje Djogónak összejött a kettő plusz egyes kombináció, még 51–37-nél sem állt igazán jól az NYKK szénája. Főleg azok után, hogy újabb tizenegy kecskeméti pont érkezett válasz nélkül, így az utolsó etap végére jócskán húsz pont fölé kúszott a differencia (61–37). Hogy mennyire nem volt húzóembere a vendégcsapatnak, arról csak annyit: harminc percnyi játék után senki nem érte el közülük a tíz pontot...

Az utolsó felvonás úgyindult, hogy előbb Sitku, majd Fekete is elérte a kétszámjegyű produktumot, de a különbség így is tovább nőtt (68–42). Öt perc volt hátra, amikor már harminc ponttal tartottak előrébb a kecskemétiek, és a meccs még úgy sem változott a hajrában, hogy Sztojan Ivkovics sorra küldte be a keret utánpótláskorú játékosait.

Legutóbbi két meccsét megnyerte Kecskeméten a nyíregyházi csapat, amely ezúttal nagyon távol járt a bravúrtól.

Jegyzőkönyv

Kecskeméti KSE–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 88–55 (15–13, 26–16, 20–8, 27–18)

Kecskemét, 900 néző, v.: Cziffra, Gorka, Vida.

Kecskemét: Wittmann 17/9, Vukadinov 7, Radonjics 8/6, Dénes 1, Csorvási M. 11. Csere: Kelley 19/6, Bencze Z. 16, Hegedűs G. 3/3, Mészáros M. 2, Gruda 2, Puszta, Pongó M. 2. Edző: Sztojan Ivkovics.

NYKK: Fekete 14/6, Mohácsi 10/6, Nagy K. 3, Djogo 6, Miskovics 8. Csere: Siska, Sitku 12, Polyák 2, Varga M. Edző: Ferenczi Tamás.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 3–10, 6.: 3–10, 9.: 14–12, 14.: 22–18, 18.: 34–20, 20.: 36–29, 24.: 51–32, 26.: 51–37, 35.: 75–44, 38.: 80–51.