2011.11.21. 08:57

Közönségnek játszó Tiszavasvári, tovább szárnyaló Demecser

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportjában magára talált a Tiszavasvári férfi együttese, amely két vereség után újfent győzni tudott.

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportjában magára talált a Tiszavasvári férfi együttese, amely két vereség után újfent győzni tudott.A Fehérgyarmat ugyancsak nem bakizott, miként a Demecser is folytatta egészen kiváló szereplését. A Nyírbátor az aktuális megyei rangadón szerzett két ponttal próbál kapaszkodni. A nőknél a Kállósemjén papírforma vereségert szenvedett Debrecenben.

Kézilabda NB II.

9. forduló, férfi

Tiszavasvári–Balmazújváros 41–28 (20–19)

Tiszavasvári, 350 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Tiszavasvári: Pacza – Benyusz K. 7, Dancs M. 14/5, Medve, Buzás B., Kovács L. 1, Mezei L. 4. Csere: Volosinóczki (kapus), Bod B. 6, Csócsics, Kiss K. 7, Lukács G., Smieger G. 1, Babidorics B. 1. Játékos-edző: Medve Róbert. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 3/3.

A legutóbbi két elvesztett mérkőzés után a tiszavasvári játékosok közönségszórakoztató teljesítménnyel rukkoltak elő, biztos győzelemmel hangolva Fehérgyarmat elleni megyei rangadóra. Junior: 32–29.

Berettyóújfalu–Mátészalkai MTK 35–25 (18–9)

Berettyóújfalu, 200 néző, v.: Szabó I., Kolorovszki.

Mátészalka: Felföldi – Varga R. 2, Király Gy. 1, Varga II T. 1, Kun Á. 1, Szántó Sz. 7/5, Almási G. 6/4. Csere: Zatureczki (kapus), Kárpáti P., Varga Z., Szender Sz., Kovács L., Varga I T. 1, Kovács I. 6. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 12, illetve 18 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 10/9.

A mátészalkai csapat rossz védekezésének következménye a megérdemelt hazai győzelem. Junior: 26–25.

Demecser–Bőcs 34–28 (15–12)

Demecser, 220 néző, v.: Nyéki L., Szilágyi J.

Demecser: László J. – Kerékgyártó J. 5, Sándor L. 6, Kovács L. 7/1, Fekete R. 2, Járosi A. 7, Szemes K. 5. Csere: Fodor T. (kapus), ifj. Gégény T., Győry Z., Márkó Zs., Papp I. 1, ifj Kósa I. 1, Orosz I. Edző: id. Kósa István.  Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 8/6.

A Demecser tovább szárnyal, ismét biztosan győzött. Junior: 21–26.

Fehérgyarmat–Püspökladány    27–18 (13–8)

Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Buzás N., Tóth V.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Raska A. 4, Pásztor A. 8, Kotvász A., Szűcs S., Gaál R. 4, Csapos J. 3. Csere: Somogyi I. (kapus), Balogh G. 1, Szabó P. 2/2, Szász B., Bihari Z. 1, Hadar B. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/3.

A hazai csapat nélkülözte házi gólkirályát, – a próbajátékon Németországban tartózkodó – Imre Csabát. Örömteli viszont, hogy a gyarmati sérültek lassan gyógyulgatnak, és a tizenévesek (Gaál, Raska, Szász, Hadar) is egyre inkább meghatározó szerepet játszanak. Junior: 41–29.

Nyírbátor–Kisvárda 36–30 (21–15)

Nyírbátor, 200 néző, v.: Petrovszki A., Petrovszki Sz.

Nyírbátor: Tóth A. – Nagy G. 3, Havel K. 3, Molnár Z. 9, Lázár A. 1, Erdős Z. 10, Szemcsák O. 4. Csere: Bíró D., Tóth M. (kapusok), Albecz B. 1, Tóth L., Lapos P., Király Z. 5. Edző: Weibli Zoltán. Kisvárda: Simon A. – Paróczai L. 4/1, Kovács A. 7/3, Türk F. 6, Vinnai N. 2, Nagyházi P. 1, Jávor D. 2. Csere: Koi E. (kapus), Kozma P. 2, Botka A. 5, Dévényi 1, Batta B., Major T. Edző: Simák György. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 5/4.

A nyírbátoriak – remélhetőleg – megkezdték a felkapaszkodást a lejtőn. Junior: 41–18.