2011.11.28. 10:28

Ráfért a győzelem a Kisvárdára, megdolgozott a sikerért a Kállósemjén

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportjában a Kállósemjén női együttese felettébb hosszú és fárasztó túrát zárt sikeresen, miközben a férfiaknál a Nyírbátor tudott nyerni idegenben, ráfért már a győzelem a Kisvárdára is, míg a Tiszavasvárui és a Mátészalka megyei rangadón kerekedett felül.

Kézilabda NB II.

10. forduló, férfi

Tiszavasvári–Fehérgyarmat 27–25 (13–13)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Berényi A., Pető P.

Tiszavasvári: Pacza – Benyusz K. 7, Dancs M. 5, Medve R., Kovács L. 1, Buzás B., Mezei L. 3. Csere: Volosinóczki (kapus), Bod B. 2, Csócsics 1, Kiss K. 8/4, Smiegert G., Babidorics B., Lukács G. Játékos-edző: Medve Róbert.

Fehérgyarmat: Somogyi I. – Raska A. 3, Kotvász A. 3, Szabó P. 7/2, Csapos J. 4, Szűcs S. 1, Pásztor A. 5. Csere: Bihari Z. (kapus), Balogh G. 2, Gaál R., Csobay A., Barkaszi B. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 14, illetve 16 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2.

Végig nagyon izgalmas, vérbeli megyei rangadót vívtak a felek, amelyen az ászok nélkül játszó vendégek foggal-körömmel védekeztek, a hazaiak számtalan ziccert hibáztak. A nézők számára mindvégig élvezhető mérkőzés volt. Junior: 45–31. (Hankó András)

Kisvárda–Püspökladány 37–21 (15–10)

Kisvárda, 230 néző, v.: Aczél A., Paulovics.

Kisvárda: Simon A. – Paróczai L. 1, Kovács A. 12/2, Türk F. 6, Vinnai N. 3, Nagy D. 4, Nagyházi P. 3. Csere: Koi E. (kapus), Major T. 1, Jávor D. 3, Kozma P. 3, Botka A. 1, Baksai A. Edző: Simák György. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/2.

Sportszerű mérkőzésen ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a jól játszó Kisvárda. Junior: 18–27.

Hajdúszoboszló–Nyírbátor 26–27 (15–13)

Hajdúszoboszló, 160 néző, v.: Sikorszki, Osva Z.

Nyírbátor: Bíró D. – Nagy G. 1, Király Z. 2, Erdős Z. 8/1, Lázár A. 7/2, Havel K. 2, Szemcsák O. 5. Csere: Tóth M. (kapus), Albecz B. 2, Tóth L. Edző: Weibli Zoltán. Kiállítások: 14, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1 illetve 4/3.

Az akarat diadala: a Nyírbátor megszerezte első idegenbeli győzelmét.

További eredmény: Mátészalkai MTK–Demecser 27–26, Balmazújváros–Berettyóújfalu 28–25, Bőcs–Füzesabony 28–36.

Újkígyós–Kállósemjén 18–23 (10–11)

Újkígyós, 150 néző, v.: Osbótt Zs., Izsó R.

Kállósemjén: Szabó Viktória – Poór B. 1, Máté V. 3, Gaál L. 1, Papp R., Frank P. 7/2, Németh N. 6/1. Csere: Péter E. 4, Nagy M. 1, Tar H., Herczku F., Járosi V. Edző: Németh Tibor. Kiállítások: 16, illetve 14 perc. Hétméteresek: 6/5 illetve 5/3.

A hazai csapaton kívül csak a két játékvezető akarta jobban az újkígyósi győzelmet... Junior: 31–12.

További eredmények: Túrkeve–Hajdúböszörmény 22–33, Füzesabony–Derecske 33–32, Alsózsolca–Bőcs 18–26, Szeghalom–DVSC III 25–31.

1. DVSC III 9 8 – 1 293–239 16

2. Hajdúböszörmény 9 7 1 1 285–233 15

3. Füzesabony 10 7 – 3 345–286 14

4. Bőcs 10 6 – 4 283–272 12

5. Kállósemjén 9 5 2 2 212–210 12

6. Szeghalom 10 5 1 4 269–260 11

7. Derecske 9 4 – 5 267–259 8

8. Túrkeve 9 3 – 6 216–261 6