2011.12.07. 20:05

A kínok kínját átélve vesztettek

A szokásos pontszegény támadójáték mellé kritikán aluli védekezés is társult a debreceni kosárbajnokin.

A szokásos pontszegény támadójáték mellé kritikán aluli védekezés is társult a debreceni kosárbajnokin.A legközelebbi idegenbeli riválisához utazott szerda este a Marso-Vagép NYKK, egyben a legközelebbi tabellszomszédjához, hiszen tizenegyedikként látta őt vendégül az eggyel mögötte elhelyezkedő Factum Sport Debrecen.

A szakmai stáb átlagmagasságát sem javító új spanyol mágus, Raul Martin Jimenez tanítványai megpróbáltak esélyesebbnek vélt vendéglátóik felé kerekedni, amit Justin Ingram és Damian Saunders tripláival jeleztek is, de az NYKK a remekül kezdő Mohácsi Máté révén az elején meglépett ellenfelétől. A vendégek rossz büntetőzése (Stefan Fekete négyből négyet hagyott ki) miatt mégis átvette a vezetést a Factum, és mert a csapatfaultokat parlagon hagyta az NYKK, tovább mélyült a gödör, ráadásul Sitku Ernő a hetedik vendégbüntetőt is kihagyta – és még csak az első negyedben tartottunk.

A második negyedben aggasztónak tűnt, hogy „sokpontos” a meccs (a bajnokság korábbi meccsein nem a gólgyártásról volt híres a Nyíregyháza), no meg, hogy Ingram mindenhonnan betalált, és bármilyen, a magyar kosárlabdában eddig ismeretlen embert küldött a pályára a spanyol mágus, az mind-mind betalált.

A hátralévő két negyednyi időre szép kihívásnak tűnt a meglévő tíz pontos hátrány ledolgozása, amely csakis a védekezés feljavulásával volt elérhető. No, ez az, ami nem valósult meg. Hiába javult Ivan Miskovics révén a hazai dobószázalék, a debreceniek is szereztek könnyű gólokat, így maradt a tíz egység körüli különbség. Sitku két trojkája után jött vissza a vendégremény, az etap végére mégis visszaállt az eredeti differencia, mert Fekete és Mohácsi is pihenőre kényszerült négy hibája miatt.

És ezzel még nem volt vége... Az addigi mindhárom negyedet elvesztő NYKK támadásbeli gondjai a záró játékrészre is előjöttek, magyarán szorult helyzetben nem volt, aki gólt dobjon. Mindez olyan önmagában is kínos – hát még a különbségét nézve – vereséghez vezetett, ami több mint elgondolkodtató.

Jegyzőkönyv

Factum Sport Debrecen–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 94–76 (25–21, 26–20, 22–21, 21–14)

Debrecen, 400 néző, v.: Győrffy, Hegedűs T., Jakab P.

Debrecen: Ingram 29/9, Boros G. 10/6, Izzo, Saunders 14/6, Szabó M. 20. Csere: Kovács I. 7/3, Papp T. 8, Vas V., Timkó 2, Tóth G., Stretea 4, Pék. Edző: Raul Martin Jimenez.

NYKK: Fekete 12, Mohácsi 18, Papp I. 2, Djogo 6/6, Miskovics 13. Csere: László R. 7/3, Sitku 16/6, Polyák, Siska, Pavlovics V., Nagy K. 2. Edző: Ferenczi Tamás.

Kipontozódott: Fekete és Miskovics (mindkettő 36. perc), Papp T. (40.).

Az eredmény alakulása, 3. perc: 6–4, 5.: 6–13, 7.: 16–14, 12.: 25–26, 15.: 36–28, 19.: 51–37, 24.: 58–50, 27.: 67–62, 32.: 77–62, 36.: 87–68, 38.: 91–70.

Raul Martin Jimenez: – Sok könnyű kosarat tudtunk dobni, amihez a jó védekezés segítette hozzá a csapatot. Sok mindenben kell még fejlődnünk, de alapozhatunk a mostani játékra.

Ferenczi Tamás: – Kritikán aluli védekezésünk eredménye ez a csúfos vereség. Gratulálok a jól játszó Debrecennek.