2011.12.14. 20:38

Félidőnyi Falco-fergeteg

A nagyszünetig kapott 66 pont után a tisztes vereségre sem maradt esélye az NYKK-nak.

A nagyszünetig kapott 66 pont után a tisztes vereségre sem maradt esélye az NYKK-nak.Nem sokáig tamáskodtak a szerdai élvonalbeli férfibajnoki edzői, és mindkét Tamás úgy döntött, hogy változtat az eddigi kezdőcsapatán. Hazai oldalon, Bencze az erőltetett menettel indokolta a váltást, így kapott némi pihenőt Kálmán László és Szabó Zsolt. Druszája, Ferenczi először nevezte a kezdősorba László Róbertet, aki öt gyors ponttal hálálta meg a bizalmat.

Öt percig tapadt ellenfelére az NYKK, aztán nagyon meglépett a szombathelyi csapat. Ivan Miskovics ismét egyedül maradt a pontgyártás terén, megint nem voltak kinti dobásai a vendégcsapatnak és az első negyedben kilenc eladott labda is belerondított a statisztikába. A második etapban csak átmenetileg sikerült megállítani a hazaiakat, Braniszlav Jancsikin triplája után már húsz pont volt közte (41–21), és még 13 perc sem telt el a mérkőzésből... Szabó Zsolt saját maga harmadik triplája azt jelentette, hogy hat szombathelyi távoli kísérletből már öt ért célba, míg ugyanekkor nyíregyházi oldalon 2/0 volt ez a mutató. Ezek után nem volt csoda, hogy tovább növekedett a Falco-fór. Sitku Ernő gondoskodott arról, hogy mégse érjen véget az első félidő sikeres NYKK-trojka nélkül. A védekezés? A nagyszünetig kapott 66 pont ugye mindent elárul?

A vendégek tanácstalan támadójátékát és a felek között tátongó szakadékot látva egyre többször jutott eszünkbe a pécsi mészárszék, vagyis kinézett a csapatnak egy újabb jókora pofon. A hosszú gólcsend után egy 8–0-s szakaszt produkált a látogató, közben Bencze Tamás időt kért, nem mintha 75–38-nál veszélyben forgott volna a hazai siker... A negyedvégi újabb 0–8-nak köszönhetően a harmadik etapot megnyerték a nyíregyháziak, akik a harminc pontos különbséget is megközelítették. Ezen a meccsen már ez is sikernek számított.

Mint ahogy az is, hogy 99-ről három percen át nem jutott százra a Falco, mialatt sikerült némileg felzárkózni. A kicsinek is kell tudni örülni...

Jegyzőkönyv

Falco KC-Szombathely–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 105–67 (28–15, 38–17, 15–17, 24–18)

Szombathely, 1500 néző, v.: Ádám J., Király L., Vida B.

Falco KC: Szanati 4, Will 12/9, Timberlake 23, Harazin 8, Pantelics 11. Csere: Szabó Zs. 16/12, Jancsikin 15/6, Simon L. 6, Kálmán 8, Jarosevits 2, Nárai, Simon B. Edző: Bencze Tamás.

NYKK: Fekete 10, László R. 7, Mohácsi 9, Djogo, Miskovics 22. Csere: Sitku 9/3, Polyák, Papp I. 6, Nagy K. 4, Siska, Pavlovics V., Jakab P. Edző: Ferenczi Tamás.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 13–12, 8.: 21–15, 11.: 31–15, 12.: 31–19, 13.: 41–21, 15.: 47–24, 18.: 57–31, 23.: 75–32, 25.: 75–40, 28.: 81–41, 32.: 83–51, 35.: 95–54, 37.: 99–64.

Bencze Tamás: – Sziporkázó támadójátékunkkal hamar sikerült eldöntenünk a mérkőzést, de a második félidő miatt van hiányérzetem.

Ferenczi Tamás: – Az első félidőben tizenhét labdát is eladtunk, ezáltal többször is könnyű kosárszerzései lehetőséghez juttattuk a Falcót, amely ezt könyörtelenül kihasználta, és eldöntötte a mérkőzést. A második félidőben már csak a tisztes helytállás lehetett a célunk.