2012.01.15. 09:59

Harmincon belül, de esélytelenül

Kosárlabda - Nem volt sansza az NYKK-nak arra, hogy szoros mérkőzést játsszon a bajnokesélyes Körmend otthonában.

Nem állítanánk, hogy egycsapásra a meccs esélyesévé lépett elő, de kétségtelen, valamennyit javított a nyíregyházi csapat kilátásain, hogy a szombat esti bajnokin a körmendiek NBA-múlttal is rendelkező játékosa, Kasib Powell nem tudta vállalni a játékot. Nehezen indult be a pontgyártás, a Marso-Vagép NYKK főként Ivan Miskovics révén tartotta magát az első negyedben, amelynek végén Darian Townes zsákolása vetítette előre a második negyed megpróbáltatásait.

Merthogy ebben a periódusban a házigazda előbb egy 8–0-s majd egy 12–0-s szakaszt is repesztett, ami egyrészről nem tett rosszat a csapatot támogató fanatikusok hangulatának, másfelől pedig nagyszünetre húsz pont feletti különbség alakult ki a felek között. Az első idegenbeli meccsén szereplő Damjan Kandics ragaszkodott a Jászberény elleni meccsen már megismert forgatókönyvhöz, vagyis az első félidőben mindössze két pontot gyűjtött. A harmadik negyedben már több szerep jutott neki, és mivel Mohácsi Máténak valamint Sitku Ernőnek is volt beleszólása a történtekbe, ezért ebben az időszakban nem nőtt a felek közötti távolság. Az utolsó játékrészben Papp Iván volt a legeredményesebb NYKK-játékos, de ekkor megint megrázta magát a Körmend (elsősorban a végig tarthatatlan Rasha Bell), amelynek legjobbjai a biztos vezetés tudatában is csak kevés pihenőt kaptak. Ferencz Csaba hárompontos kosarával alakult ki először harminc pontos különbség (95–65), ezen végül sikerült belülre kerülni, de összességében elmondható: a meccs során nem volt arra esély, hogy megnehezítse a bajnokesélyes dolgát a három győzelemből álló sorozatát ezennel lezáró nyíregyházi csapat. KM-BT

Jegyzőkönyv

Körmend–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 97–68 (22–18, 30–13, 19–20, 26–17)

Körmend, 1500 néző, v.: Cziffra, Gorka, Tőzsér.

Körmend: Mladenovics 12/3, Németh I. 8, Fodor G. 4, Bell 28/6, Townes 22. Csere: Ferencz 6/6, Ruják 2, Dávid G. 2, Cseh, Sonyák 11/9, Sömenek 2, Csapai. Edző: Sabáli Balázs.

NYKK: Fekete 7, Polyák 2, Mohácsi 13/3, Kandics 14/6, Miskovics 11. Csere: Sitku 11/3, László R. 2, Pavlovics V., Papp I. 8/3, Jakab P. Edző: Ferenczi Tamás.

Kipontozódott: Sitku (40. perc).

Az eredmény alakulása, 7. perc: 12–12, 8.: 19–12, 11.: 22–20, 14.: 30–20, 17.: 38–29, 20.: 50–29, 23.: 55–35, 28.: 68–45, 33.: 76–55, 37.: 87–62, 39.: 95–65.

Sabáli Balázs: – Kicsit nehezen indult számunkra a mérkőzés, de az első félidei agresszív védekezésünkkel megnyugtató előnyre tettünk szert. Örvendetes, hogy mindenki lehetőséghez jutott.

Ferenczi Tamás: – A második negyedben volt egy négyperces rövidzárlatunk, ami alatt a Körmend húsz pont fölé tornászta a különbséget. A második félidőben voltak részsikereink, de csak megnehezíteni tudtuk a Körmend dolgát.