2012.03.10. 19:45

Mostanság ilyen egy átlagos meccs

<span style="font-size: small;">Kosárlabda -&nbsp;Az Albacomp otthonában 31 pontos vereséget szenvedett a Marso-Vagép NYKK.

Kosárlabda - Az Albacomp otthonában 31 pontos vereséget szenvedett a Marso-Vagép NYKK.

Nagy Krisztián, Polyák László és Ivan Miskovics neve maradt a beteglistán, így nélkülük kelt útra szombaton a Marso-Vagép NYKK az egyik legjobb formában lévő élvonalbeli férficsapat, az Albacomp otthonába.

A hétközi bajnokverés után a fehérváriak kezdőcsapata is kissé felforgatott volt, de a kispadról beszálló Juhos Levente agilitásának és hármasainak köszönhetően hamar meglépett a házigazda. A második negyed derekán azonban összekapta magát az NYKK, elsősorban Damjan Kandics remekelt, és mínusz tizennégyről öt pontra zárkózott fel a vendégcsapat, és Mohácsi Máté triplája után a nagyszünetre sem változott jelentősen a helyzet.

A harmadik negyedre az „eredeti” kezdő ötösét küldte fel Dzunics Braniszlav, és ez a hazai kvintett vissza is állította a már korában meglévő differenciát. A hibátlan mutatóval negyedik hármasát szerző Juhos sem lógott ki a csapatból, a másik oldalon pedig az ötödik tripláját jegyző Kandics érte el a húsz pontot a negyedik felvonásban. Állandósulni látszott tisztes, húsz pont körüli távolság, amikor a fehérváriak még kivágtak egy nagy hajrát, és éppúgy 31 lett közte, mint ahogy eddig átlagban ilyen különbséggel vesztette el a nyíregyházi csapat a felsőháziak elleni idegenbeli mérkőzéseket.

Vagyis, most sem sikerült az átlagosnál jobbat nyújtani.

Jegyzőkönyv

Albacomp–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 95–64 (26–13, 19–26, 26–11, 24–14)

Székesfehérvár, 1300 néző, v.: Kapitány, Szabó G., Maár.

Albacomp: Simon B. 10/3, El-Amin 12/3, Bódi 4, Hendlein 3/3, Keller Á. 10. Csere: Supola 7, Juhos 22/12, Hollis 11/3, Chism 14/6, Keller V., Gorzsás 2. Edző: Dzunics Braniszlav.

NYKK: Fekete 8, Fields 12, Warrick 8, Sitku 6, Kandics 20/15. Csere: Mohácsi 10/3, Varga M., Siska, Pavlovics V., Jakab P. Edző: Ferenczi Tamás.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 10–8, 8.: 19–8, 13.: 33–19, 15.: 35–27, 18.: 41–36, 23.: 56–41, 25.: 58–48, 29.: 69–48, 31.: 71–55, 35.: 81–61, 37.: 93–63.