2012.11.19. 12:35

Fegyelmezettebben kell visszarendeződni

Visszatérő hiba a pénteki vereség oka, kedden kupasorsolás.

Visszatérő hiba a pénteki vereség oka, kedden kupasorsolás.Ez bizony rosszul sült el! Pénteken rangadót játszott és veszített a Nyíregyháza-Nyír-Komplett Debrecenben. A másodosztályú férfi kézilabda bajnokság Keleti-csoportjában a volt nyíregyháziakkal tűzdelt listavezető Balmazújváros biztosan, tíz góllal nyert, ezzel megerősítette helyét a tabellán. A Nyíregyháza-Nyír-Komplett a vereséggel a negyedik helyre csúszott vissza.

– Az eredmény túlzó, nincs ilyen különbség a két csapat között – kezdte visszatekintését a pénteki fiaskóra Varga Zsolt, a nyíregyháziak szakosztályvezetője. – Sajnos ugyanabba a hibába estünk mint Egerben. Az első félidőben egy rövidzárlat, és a fegyelmezetlen visszarendeződés miatt olyan nagy hátrányba kerültünk, amit szünet után már nem tudtunk ledolgozni. A tanulság az, hogy sokkal nagyobb figyelemmel és fegyelemmel kell játszani, hogy ne történjen meg ilyen még egyszer.

A csorbát már pénteken kiköszörülhetik a nyíregyháziak, hiszen ekkor a Hajdúnánás lesz a vendég. A hajdúságiak jó formában vannak, hiszen döntetlent értek el Mezőkövesden. Kedden pedig sorolnak a Magyar Kupában, ahol még érintettek Tarnavölgyiék.

Férfi NB I. B, Keleti-csoport

A 9. forduló eredményei: Balmazújváros – Nyíregyháza–Nyír–Komplett 31–21, Eger–Törökszentmiklós 21–25, Balassagyarmat–Hajdúböszörmény 33–29, Gödöllő–Mizse KC 22–24, Ózd–Békés 30–35, Mezőkövesd–Hajdúnánás 26–26