2013.03.18. 09:54

Kiss nagy alakítása Szalkán

Mátészalka - A hét végi ítéletidő következtében jó néhány mérkőzés elmaradt a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban. Mindazonáltal jó a férfi tabellára pillanartani: az első négy helyen kivétel nélkül szabolcsi együttes tanyázik. A nőknél csak a Kisvárda lépett pályára és habkönnyen nyert alsóházi ellenfelével szemben.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 15. forduló

Hajdúszoboszlói KSKE–Fehérgyarmati VSE 22–23 (15–14)

Hajdúszoboszló, 200 néző, v.: Szabó I., Kolarovszki Z. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 1, Siket T. 2, Balogh G., Gaál R., Szabó P. 10, Pásztor A. 9/3 . Csere: Kotvász A., Bihari Z. 1, Szabó J., Szűcs B. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 4/3. A vendégek elsősorban Nagy Tamás bravúros védéseinek köszönhetően nyerték meg a meccset. Junior: 39–23.

Csapos János: – Gyenge játék mellett a két pont megszerzése Nagy Tamás ,,nyakába varrható”. Bár a védekezés összeállt, a támadójátékról jobb, ha nem mondok semmit.

Mátészalkai MTK–Kisvárdai KC SE 24–28 (14–11)

Mátészalka, 130 néző, v.: Szikszai S., Nyéki L. Mátészalka: Zatureczki – Varga R. 6, Király Gy. 1, Kovács I. 5, Kun Á. 2, Molnár A. 4, Varga Z. Csere: Szántó Sz. 5/4, Balla J. 1, Szender Sz. Edző: Falcsik Miklós. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 2, Kovács A. 2, Járosi A. 6/2, Fekete R. 2, Nagy D. 2, Nagyházi P. 1. Csere: Koi E. (kapus), Vass Gy., Botka A. 2, Paróczai L., Szabó A., Balázs S. 5, Kiss I. 6.Edző: Papp József. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2. Az első félidőben akár nyolc góllal is vezetethetett volna a jól védekező Mátészalka, az 53. percben is döntetlen volt az állás – a hajrára elfogyott a hazai csapat. Junior: 27–38.

Falcsik Miklós: – Egy Kiss Imrével jobb volt a Kisvárda.

Papp József: – Nagyon feszült hangulatú mérkőzésen ismét a második félidei feszes védekezés eredményezte a számunkra fontos győzelmet.

VKK Nyírbátor–Nádudvari Akarat SK 36–31 (20–18)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Dohány J., Varga Zs. Nyírbátor: Bíró D. – Tuska Sz. 5, Pisák T. 3, Erdős Z.15/6, Lázár A., Molnár Z. 7, Rontó Á. 3. Csere: Tóth M. (kapus), Kiss J., Vinnai N., Jávor D. 1, Tóth L., Aranyos S., Albecz B. 2. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 8/6, illetve 3/3. A szívósan küzdő Nádudvar megnehezítette a sok ziccert hibázó hazaiak dolgát, de a győzelem nem forgott veszélyben. Junior: 49–35. (Tudósító: Széke Ferenc)

Váczi Sándor: – Az a stílus, amit a Nádudvar képvisel, nem feküdt nekünk. De így legalább fel tudtunk készülni arra, ami Fehérgyarmaton vár ránk.

A Tiszavasvári–Debreceni EAC NB II-es mérkőzés elmaradt, mivel az esőzések következtében a tiszavasvári sportcsarnok beázott, a küzdőtér játékra alkalmatlanná vált. A Demecseri VKSE–Bőcs KSC találkozót szintén elhalasztották, mert a helyi sportcsarnokban nem volt áram.

A Berettyó MSE–Miskolc VSI találkozó szintén elmaradt.

Női, 15. forduló

Kisvárda KC SE–Alsózsolcai KSC 46–21 (23–9)

Kisvárda, 180 néző, v.: Nyéki L., Szikszai S. Kisvárda: Szabó V. – Péter E., Vassné 5, Tar H. 4, Martinek E. 5, Smid E. 3/2, Frank P. 6. Csere: Marczki K (kapus), Varga P. 1, Dudás G. 5, Rácz K. 4/2, Máté V. 3, Tóth B. 3, Tímári B. 6, Major F. 1. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 1/1. A nagy fölényben játszó Kisvárda könnyedén szerezte meg a kötelező két pontot. Junior: 37–23. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Könnyed játékkal magabiztosan nyertünk és mindenki játéklehetőséghez jutott.

A Kállósemjén-Kölcsey DSE–Bőcs KSC mérkőzés elmaradt, mert a nagykállói sportcsarnokban nem volt áram a hét végén. A találkozót március 24-én,vasárnap pótolják.

További eredmények: Gyöngyösi FKK–Derecskei KKSE 29–27. Az Ózdi VSE–Etalon Adács és a Miskolc VSI–DVSC-Fórum III találkozó elmaradt.

1. Füzesabony 13 12 – 1 434–301 24

2. DVSC-Fórum III 13 11 – 2 425–313 22

3. Kállósemjén-Kölcsey-DSE 13 9 1 3 364–306 19

4. Bőcs 13 8 1 4 379–306 17

5. Kisvárda 14 8 1 5 402–357 17

6. Derecske 14 5 – 9 368–394 10

7. Ózd 12 4 1 7 274–311 9

8. Adács 13 4 – 9 351–395 8