2016.02.11. 16:06

Fucsovics Márton - Visszavágott az egy hónapja lenullázott japán

Nyíregyháza - Párosban vigasztalódhat Fucsovics Márton az olaszországi Bergamóban, az ATP-challenger tenisztornán.

2016. január 8.: Fucsovics–Morija 6:0, 6:3. 2016. február 11.: Morija–Fucsovics 7:6 (7–5), 2:6, 7:5.

Míg az ausztráliai Happy Valley-ben a nyíregyházi teniszező (200. a világranglistán) habkönnyen legyőzte japán riválisát (208.), addig egy hónap múlva, csütörtökön a távol-keleti versenyző nyerte meg a 2 óra 45 perces mérkőzésüket a bergamói ATP-challengertorna (42 500 euró, kemény pálya) nyolcaddöntőjében. Elképesztő az a formaingadozás, amire Fucsovics Márton képes, nemcsak egy hónapon belül, hanem egyik meccsről a másikra, sőt szettről szettre is.

Mert amíg a torna első fordulójában kiváló játékkal győzte le a második kiemelt belga Ruben Behelmanst (115.), és imponálóan játszott Morija Hiroki ellen a második szettben, addig az elsőben és a harmadikban olykor képes volt alulmúlnia önmagát. A döntő játszmában a meccsben maradásért szerválva 4:5-nél egy, 5:6-nál két mérkőzéslabdát hárított, ám az első szervák továbbra sem akartak jönni, ezt pedig összességében remekül használta ki a japán.

Marcinak a páros maradt vigasznak, a negyeddöntőben késő este lép pályára a bosnyák Mirza Basic oldalán.