2016.03.09. 13:30

Fucsovics Márton - Kínai után kínai jön Kínában

Nyíregyháza - A megérkezést követően győzelemmel kezdett Fucsovics Márton, akinek elmarad a wimbledoni visszavágója.

Épphogy beesett Kínába az Izrael elleni Davis-kupa-mérkőzés harmadik napján már repülőre szálló Fucsovics Márton (200. a világranglistán), szerdán pályára is lépett Csuhajban, az 50 ezer dollár összdíjazású, keménypályás ATP-challenger tenisztornán.

Az ellenfél a helyezése alapján nem volt félelmetes (a selejtezőből érkezett Hszin Kao a 724. helyen áll), de az amúgy is fáradt nyíregyházi teniszezőnek az időzónák közötti átállással is meg kellett küzdenie. Az első fordulós meccs elején, 1:1-nél esőszünet következett, majd miután nem javult a helyzet, a meccseket terembe vitték. Ott Marci brékhátrányba kerülve elvesztette az első felvonást, a folytatásra összekapta magát, két sima játszmában fordított, és végül 102 perces mérkőzésen 4:6, 6:3, 6:1-re nyert.

A teljes cikk a Kelet-Magyarország 2016. március 10-i számában és a kelet.hu-n.