2016.08.30. 07:08

Fucsovics Márton - Labdája volt a játszmagyőzelemhez

Nyíregyháza - Fucsovics Márton fokozatosan lendült játékba és derekasan helytállt első Grand Slam-mérkőzésén.

Köszönhetően Irina Falconi, de legfőképpen Cagla Buyukakcay sporttársnőknek, Fucsovics Márton számára a vártnál is hamarabb elérkezett a Grand Slam-főtáblás premier hétfőn, New Yorkban, az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A 15-ös pályán, a nyíregyházi játékos bemutatkozása előtt vívott női meccs ugyanis a török játékos 6:1, 6:2-es sikere révén egy óra alatt véget ért, így máris jöhetett a múlt héthez képest a világranglistán egyet, a 155. helyre előrelépő magyar játékos mérkőzése.

Az elején kiütközött a rutin, meg az, hogy az ellenfél, a korábbi top tízes Nicolás Almagro (48. a világranglistán) a tizedik US Openjén lépett fel, míg Marci révén a magyarok 13 évnyi szünet után tértek vissza a négy nagy verseny egyikének nagyságai közé. Almagro elvitte a nyitó szettet, majd a második és a harmadik elején is egyből brékelőnybe került. Viszont onnantól kezdve Marci nem rontott az adogatásánál, és a második ugyan elment 6:4-re, de a harmadikban rá tudta helyezni a nyomást Almagróra.

Az ekkor már egy csukóápoláson is túllévő 31 éves játékos 5:4-es vezetésénél nem tudta kiszerválni a meccset, Marci pedig hozta a saját szerváját, így a meccs során először vezetett egy játszmán belül is (6:5). A tie-breakban aztán övé volt az első minibrék, meg az első szettlabda is, de 5–4-nél, saját szervánál nem sikerült élni az eséllyel. Utána jött egy kettős hiba, majd az első meccslabdát még sikerült hárítania, a másodikat már nem.

Almagro végül 2:14 óra alatt nyert 6:1, 6:4, 7:6 (9–7)-ra, de Fucsovics Márton is egyenes derékkal közlekedhet New York utcáin a szeptember 4-i ott tartózkodásáig. Ütött öt ászt, volt hat brék- (ezekből kettőt kihasznált) és egy szettlabdája. Ismerkedett a GS-versenyek levegőjével, mert ha így játszik, bizonnyal lesz folytatás.

US Open

Amerikai nyílt teniszbajnokság, Flusing Meadow, New York (kemény pálya, 44 303 400 dollár)

Férfi egyes. 1. forduló: Almagro (spanyol)–Fucsovics (magyar) 6:1, 6:4, 7:6 (9–7).