2016.08.11. 07:57

Fucsovics Márton - Újabb maratoni meccs, újabb siker

Nyíregyháza - Második fordulós meccsén is ragaszkodott az izgalmakhoz Fucsovics Márton (162. a világranglistán), aki Portorozban versenyez, 42 500 eurós, keménypályás ATP-challengerversenyen. Az ellenfél a hazai körülmények között játszó Blaz Kavcic volt, aki jelenleg csak 335. a rangsorban, de 68.-ként is jegyezték már.

Az első játszmát 4:2-es előnyről vesztette el a nyíregyházi teniszező, a másodikat 3:5-ről fordította meg, ennek megfelelően a harmadik etapban is többször elnyerték egymás adogatását. Végül Marci került lépéselőnybe, és 5:4-nél kiszerválta a 2 óra 54 percen át tartó, 6:7 (3–7), 7:5, 6:4-re végződött mérkőzést, így a nyolc között folytathatja.