2016.11.21. 12:30

A csabaiak az első félidőben három tőrt döftek a Szpariba

Nyíregyháza - Vasárnap reggel bizakodva szálltak buszra a Szpari játékosai. Pontot, leginkább pontokat szerettek volna hozni Békéscsabáról. A lelkes vendégszurkolók mellett a csabaiak között is voltak, akik szorítottak a nyírségiekért. Pontosabban két játékosért, hiszen Szokol Zsolt és Rubus Tamás is a csabaiaknál kezdte focista pályafutását.

A középkezdés után nem sokkal Szécsi Márk került helyzetbe, ám melléperdített. Akkor aligha gondolhatták a Szpariért szorítók, hogy az első félidőben jószerivel ennyi jutott a helyzetekből. Ugyan a labdabirtoklási statisztika valószínűleg vendégfölényt hozott volna ki, ám nem ez számított. A lilák négy helyzetből hármat értékesítettek. Gránicz Patrik előbb lesről riogatott, majd védőjét lerázva juttatta előnyhöz csapatát. Jó negyedórával később Nagy István élt a lehetőséggel. És nem sokkal később jött a harmadik tőrdöfés. A hosszú kihagyás után visszatérő Máté Péter szabálytalankodott.

Már tíz pont a hátrány…

– Akar Bagi! – kiáltották be a hazai kispadról. István, a hazai játékos pedig akarta, és remek tekeréssel büntetett. A hajrában megsérült Szécsit Pölöskey Péter váltotta a vendégeknél. A második félidőt szinte végig támadta a Spartacus. Ezzel nem is volt gond, ám azzal már igen, hogy bár több lehetőség is adódott a gólszerzésre, mégsem rezdült a hazaiak hálója. Sőt, a hajrában nagy lehetőséget puskáztak el a vendéglátók. Igaz, ez már nem osztott, nem szorzott.

A nyíregyházi együttes továbbra is gödörben van, márpedig ha nem sikerül kikapaszkodni, akkor hatalmas hátrányba kerül. Illetve már került, hiszen a tabella tizennegyedik helyére csúszott vissza, és tíz pont a hátránya a feljutást jelentő második helytől.

KM-ML

Jegyzőkönyv

Békéscsaba–Nyíregyháza Spartacus 3–0 (3–0)

Békéscsaba, 787 néző, v: Farkas (Kelemen, Varga Gábor)

Békéscsaba: Ribánszki – Bagi, Kelemen D., Szélpál N., Juhász Gy. – Szalai D. (Pilán, 83.), Spitzmüller (Beszterczei, 91.), Viczián, Bényei – Gránicz (Birtalan B., 70.), Nagy I. Vezetőedző: Zoran Szpisljak. Spartacus: Hermány – Szokol, Máté P., Rubus, Barna Sz. – Holdampf, Tamási Zs. – Szécsi (Pölöskey, 44.), Tisza, Pálinkás (Vámos, 60.) – Rezes (Heffler N., 72.). Vezetőedző: Véber György. Gól: Gránicz (1–0) a 15., Nagy I. (2–0) a 34., Bagi (3–0) a 38. percben.

12. perc: Gránicz hiába lőtt a kapuba, mivel les után tette mindezt, a vendégek kaptak szabadrúgást.

15. perc: Spitzmüller balról nagy keresztlabdával találta meg a Barnát faképnél hagyó Grániczot, aki 6 méterrel, jobbról a hosszú sarokba lőtt, 1–0.

34.perc: A menteni igyekvő Szokol becsúszva Szalaiba lőtte a labdát, ami Nagy elé pattant, a haza játékos pedig 10 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 2–0.

38. perc: Máté hibázott nagyot, majd sárga laposan szabálytalankodott. A 19 méteres szabadrúgást Bagi remekül csavarta a jobb felső sarokba, 3–0.

Zoran Szpisljak: – Amit elterveztünk, azt megvalósítottuk. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, így szünet után már nem kellett mennünk az eredményért. Gratulálok a csapatnak, a játékosok mindent megtettek a sikerért.

Véber György: – Az első félidőben lerendeztük a mérkőzést, semmit sem tudtunk megvalósítani abból, amit elterveztük. Szünet után már futottunk az eredmény után, amin kozmetikázni sem tudtunk.