2016.11.07. 09:32

Maga a tökély!

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Valamennyi a hét végén pályára lépett, a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban szereplő megyei együttes nyert!

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, a 11. fordulóból előrehozott mérkőzés

Kisvárdai KC–Balmazújvárosi KK U23 26–18 (9–7)

Kisvárda, 370 néző, v.: Fibec Z., Herbák T.

Kisvárda: Lipécz M. – Nagy G. 3, Csendes Á. 5, Kovács L., Kapdos J., Pál T. 3, Albecz B. 3. Csere: Simon A. (kapus), Szanyó A. 3, Petykó T., Barabás B. 2, Pisák T. 1, Mándi K. 4/3, Simák Gy. 1, Tuska Sz 1. Edző: Sándor László. Kiállítások: 14, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2. Hosszú szünet után végre magára talált a hazai csapat, amely játékával bizonyította, hogy többre hivatott. Junior: 30–25.

Sándor László: – A stabil védekezés mellett Lipécz Máté kiváló kapusteljesítménye nyújtotta az alapot a győzelemhez. ezúttal a csapat minden játékosa kivette részét a sikerből, amihez gratulálok.

Vitka–Hajdúböszörmény 31–26 (13–14)

Vásárosnamény, 100 néző, v.: Dohány, Nagy L.

Vitka: Darányi R. – Csontos R. 1, Gyetvai B., Lapsova 7/2, Lengyel L. 8, Csubina 5, Rácz K. 2/1. Csere: Kanda K, Sarkai É., Szemán Sz. 8/1. Játékos-edző. Szemán Szilvia. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 1/1. Bravúros győzelmet aratott az újonc vitkai csapat a bajnokság egyik esélyesének tartott Böszörmény ellen. Junior: 20–60

Szemán Szilvia: – Úgy látszik, hatott a múltkori nyilatkozatom, mert sikerült győzni. Gratulálok a csapatomnak és az ellenfél sportszerű, szimpatikus játékához.

Mátészalkai MTK–Miskolci VSC 33–14 (15–8)

Mátészalka, 115 néző, v.: Dáné R., Kovács S.

Mátészalka: Bodó A. – Deme F,. 1, Márkus P. 2, Kiss B. 12/3, Deme B. 4, Árnyas P. 2, Sigér D. 1. Csere: Jurecska K. (kapus), Vakarcs K. 4/1, Mándi E., Kínál P. 1, Tengyel E. 5, Deme V. 1, Móré I. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 2, illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 5/3. Álmos kezdés után fokozatosan összeállt a hazaiak védekezése és végre a fiatalok is lehetőséget kaphattak. Junior: 28–34.

Vakarcs Krisztina: – Győztünk, amihez gratulálok a csapatnak, ugyanakkor ennél nehezebb feladatok várnak még ránk.

Kölcsey DSE-Nyíregyháza–Juventus Panoráma Heves 31–19 (14–6)

Continental Aréna, 150 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Kölcsey: Torkos A. – Hrabina I. 6/3, dr. Tilki A. 6, Kelemen G. 1, Gyimesi L. 3, Katona K. 6, Papp A. 5. Csere: Varga F. (kapus), Hruska Zs. 2, Silye V. 2/1, Márkus G., Vitányi A., Rabatin H. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6, illetve 14 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 8/7. A Kölcsey elsősorban taktikailag bizonyult jobbnak ellenfelénél: elől-hátul minden hevesi kezdeményezésre volt megfelelő válasz. Junior: 38–24.

Hadobás István: – Nagyon örülök a kettős, fölényes győzelemnek, amely úgy érzem, ilyen különbséggel is reális. Győzelmeinkkel jelentősen előreléptünk a tabellán, a juniorok egészen az első helyéig.

További eredmények: Mezőkeresztes VSE–Füzesabonyi Sport Club 27–35, Debreceni VSC II–Lóci DSE 30–30, Szepa AKSE–Bőcs KSC 37–39.

1. Füzesabony 6 6 – – 202–151 12

2. Mátészalkai MTK 6 5 – 1 180–131 10

3. Mezőkeresztes 7 5 – 2 221–203 10

4. Hajdúböszörmény 6 4 – 2 169–138 8

5. Lóci DSE 6 3 1 2 164–164 7

6. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 6 3 – 3 145–141 6

7. Bőcs 6 3 – 3 172–189 6

8. Vitka 6 2 – 4 177–178 4