2016.04.09. 19:23

A nagyhalászi edzőt meglepte a játékosok teljesítménye

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Homa Sport megyei I. osztály 22. fordulójának szombati nyitányán négy mérkőzést játszottak.

Baktalórántháza–Szatmár Unió FC 3–1 (1–1)

Baktalórántháza, 150 néző, v.: Valu.

Baktalórántháza: Tóth K. – Balogh G., Geda G., Lakatos I., Molnár L. (Murguly Cs.), Sitku Á. (Szabó R.), Ráti G. (Marics I.), Miskolczi L., Kozma J., Marics G. (Illés L.), Rakóczi Zs. Játékos-edző: Illés László.

Szatmár Unió: Juhász S. – Bátyi L. (Bakó G.), Szatke M., Bodó R., Borsi D. (Istrate), Veress L., Balogh Á., Csáki R. (Ráti K.), Rigó A., Osváth S., Baglyos L. (Csatári Z.). Edző: Siti Ferenc.

Nagy lendülettel kezdett a házigazda és akár már az első húz percben eldönthette volna a meccset. A folytatásban magára talált a vendégcsapat, majd ismét a baktaiak percei következtek, a jogos kiállítás után pedig már nem fért kétség győzelmükhöz.

Gól: Marics G. 2 (egyet 11-esből), Sitku Á., illetve Osváth S. Kiállítva: Veress L. (53. perc). Ifi: 3–1.

Illés László: – Jó kis csapat ellen a régi idők fociját idéztük, három gól mellett négy kapufát lőttünk és számtalan helyzetet hagytunk ki. További sok sikert kívánok Siti Feriéknek.

Siti Ferenc: – Tisza-parti gyerek vagyok, s egyszer egy idős bácsi azt mondta nekem: „Fiam, bármit teszel, a Tisza mindig egy irányba fog folyni.” Holnap is ez fog történni...

Nyírgyulaj–Nagyhalász 2–2 (1–1)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Ésik I.

Nyírgyulaj: Opre R. – Angyalos A., Lovas N., Siska G., Vass I., Pálvölgyi B. (Oxi R.), Nagy I., Fekete G. (Varga D.), Erdei Z., Gózner K. (Czerula Zs.), Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor.

Nagyhalász: Gagyi S. – Simon D., Bodnár A., Ludánszki I. (Böszörményi D.), Barzó G. (Fábri D.), Kerti L., Gyügyei Z. (Tóth Zs.), Bartha Z. (Hajzer L.), Szőlősi L., Bene L., Gömze A. Edző: Opre Mihály.

Egyenlő erők küzdelme, igazságos eredmény.

Gól: Angyalos A., Czerula Zs., illetve Gömze A. 2. Ifi: 0–2.

Lukács Tibor: – Az utolsó utáni percben sikerült pontot menteni.

Opre Mihály: – A meccs előtt aláírtam volna ezt az eredményt, de a csapat játéka láttán és úgy, hogy a 92. percben egyenlített az ellenfél, azt kell mondanom, többet érdemeltünk volna. Engem is kellemesen meglepett a fiúk teljesítménye. Remélem, ezt még tudjuk kicsit fokozni!

Nagyecsed–Tiszakanyár 3–2 (0–1)

Nagyecsed, 250 néző, v.: Bíró Cs.

Nagyecsed: Makó R. – Dobos Z., Ricsei F., Homann R., Zámbó K., Ascsillán L., Bodogán Z. (Somlyai G.), Marinas (Gyöngy T.), Bulyáki A. (Puskás D.), Czifrák R., Ádámszki R. (Vámosi Cs.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Tiszakanyár: Kanyári G. – Kovács I., Jeddi B., Pócsi B., Kató I., Pap M., Illés A., Terjék Z., Szathmári D. (Kiss P.), Mátrai N., Gégény M. Edző: Koskovits György.

Igazán jó mérkőzésen a hazaiak kétszer is hátrányba kerültek, és a végén nagyot küzdve megszerezték a három pontot.

Gól: Marinas 2 (egyet 11-esből), Bulyáki A., illetve Mátrai N. 2. Ifi: 9–0.

Ádámszki Róbert: – Közönségszórakoztató mérkőzésen csapatomnak azért jár nagyon nagy dicséret, mert egy percig sem adta fel és bár kétszer is hátrányba került, úgy gondolom, így is magabiztosan győzött.

Koskovits György: – Nagyecseden ki lehet ugyan kapni, de nem így... Kétszer is vezettünk, de a második félidőben olyan feltételek között játszottunk, amiben esélyt sem adtak a pontszerzésre. Sajnálom azokat a játékosokat, akik minden megtettek ma is a sikerért, de van még egy-két hibalehetőség csapatunkban.

Tiszavasvári–Kemecse 7–0 (4–0)

Tiszavasvári, 180 néző, v.: Sveda.

Tiszavasvári: Kanócz B. (Nagy L.) – Lakatos I., Balogh N., Szolyka T., Bakos T., Péntek A. (Szikszai Sz.), Lakatos Barna (Bodnár A.), Nagy D. (Gyurján R.), Nagy I., Fazekas V., Szabó M. (Szolyka G.). Edző: Kiss Gábor.

Kemecse: Virágh Cs. – Soós G., Kovács M. (Dócs R.), Phrakonkham (Sándor L.), Sárközi D., Birovecz J., Kiss M. (Karkusz A.), Iván Zs., Csizmarik Á. (Kiss R.), Csatári Á., Hruska Á. Edző: Falatovics László.

A harmadik percben mindjárt az első lehetőségét kihasználta a hazai csapat, majd sok helyzetet kidolgozva jelentős előnyt szerzett a szünetig. A folytatásban is a Vasvári dominált, kis szerencsével kétszámjegyű lehetett volna a hazai győzelem.

Gól: Szabó M. 3, Nagy I., Gyurján R., Szolyka G., Fazekas M. Ifi: 2–10. (Tudósító: Hankó András)

Kiss Gábor: – Úgy érzem, ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Szeretnénk tovább haladni ezen az úton.

Falatovics László: – Dicséretes dolog volt, hogy csapatom végigjátszotta a mérkőzést.