A Szalka is belelépett a Farkas-csapdába

© Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 19. fordulójának szombati nyitányán három mérkőzést játszottak.

Baktalórántháza–Tiszavasvári 2–0 (0–0)

Baktalórántháza, 100 néző, v.: Németh Z.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kántor F., Pálfi I., Marics G., Ráti G. (Bökönyi L.), Csordás G., Rakóczi Zs., Sitku Á. (Molnár L.), Miskolczi L. (Bodnár G.), Pénzes Á. Edző: Illés László.

Tiszavasvári: Tóth N. – Balogh N. (Lakatos Barna), Csáki V., Szőllősi D., Lakatos Bence, Gál N., Horváth M. (Ujj L.), Horváth N. (Bakos T.), Szolyka G. (Gyurján R.), Cseh K. (Szolyka T.), Nagy I. Edző: Kiss Gábor.

Hajtós, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat teljes mértékben rászolgált a győzelemre.

Gól: Marics G., Miskolczi L. Ifi: 3–0.

Illés László: – Nagyon sokat tettek a srácok a győzelemért, amit nem adtak ingyen. De úgy érzem, sikerünk teljesen megérdemelt.

Kiss Gábor: – Az olyan játékosokkal, akik nem hisznek a győzelemben, nem tudok mit kezdeni. A Bakta csupán annyival nőtt fölénk, hogy a hazai csapat tagjai hittek a sikerben.

Vásárosnamény–Mátészalkai MTK 5–2 (4–1)

Vásárosnamény, 250 néző, v.: Sípos L.

Vásárosnamény: Kardos Z. – Fejes J., Nagy D., Illés P., Danku J., Mándi L. (Sebestyén G.), Balogh Gy., Deskó D. (Balázs G.), Bíró J., Bancsi G., Lizák B. (Szeles L.). Edző: Farkas Béla.

Mátészalka: Pindzsula P. – Batizi-Pócsi N. (Drabik M.), Lyáh A., Botos A. (Horváth Á.), Szathmári D. (Barzó G.), Dascal, Sándor D., Jeddi B., Magyari M., Botos D. (Szántó Z.), Szathmári S. Edző: Fogarasi Zoltán.

Magabiztos hazai siker.

Gól: Bancsi G. 2, Deskó D., Illés P., Deskó D., illetve Batizi-Pócsi N., Szántó Z. Kiálíltva: Magyari M. (52. perc). Ifi: 1–1.

Farkas Béla: – Nyolcvan percig fegyelmezetten és időnként eredményesen játszottunk, a ha végig tudunk koncentrálni, akkor talán lépegethetünk kicsit előre…

Fogarasi Zoltán: – Az első félidőben gyermeteg védelmi hibákat követtünk el, csak asszisztáltunk az ellenfél játékához. A második játékrészt emberhátrányban is lehoztuk döntetlenre, de ez csupán szépségtapasz volt. A mai játékunk összességében értékelhetetlen volt, amiért vállalom a felelősséget! A Namény teljesen megérdemelten győzött.

Nagyecsed–Mándok 0–2 (0–1)

Nagyecsed, 150 néző, v.: Hegedűs Cs.

Nagyecsed: Makó R. – Zámbó K., Marinas, Ascsillán L. (Ádámszki R.), Homann R., Pócsi B., Czifrák R., Dobos Z., Bodogán Z. (Bulyáki K.), Somlyai G., Nyíregyházi G. (Bornemisza I.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Mándok: Pécsi V. – Bodnár L., Kovács I., Hídi N., Galambos L., Buda P. (Szabó T.), Vezdel I., Riasko (Varga D.), Velikij (Győri J.), Csáki P., Hegedűs T. Edző: Dancs Béla.

Rossz talajú pályán a küzdelem dominált.

Gól: Velikij, Varga D. Ifi: 8–1.

Ádámszki Róbert: – A negyedik percben elkövetett órási hibát megbüntette a Mándok, innentől szaladtunk az eredmény után, ellenfelünknek viszont több lehetősége volt a gólszerzésre. Megjegyzem, egy tizenegyest nem kaptunk meg…

Dancs Béla: – Megvan a várva várt győzelem! Igazi csapatként futballoztunk, végre láttam a játékosokat egymásért küzdeni, de nagyon hosszú még az út, hogy elérjük célunkat.