2019.11.21. 19:38

Továbbra is veretlen a Fatum-Nyíregyháza

Izgalmas rangadón nyertek a mieink Békéscsabán.

Forrás: Shutterstock

Úgy kezdett a vendégcsapat, ahogyan a listavezetőnek kell. Pár labdamenet után már 3:0 volt a Fatum Nyíregyháza javára. Történt mindez csütörtökön este Békéscsabán, a női röplabda Extraliga rangadóján. A mieink eddig minden meccsüket megnyerték, a békésiek egyszer otthonukban véreztek el a Kaposvár ellen. Genesis Francesco remekül szolgálta ki társait, Olena Limareva vezérletével pedig jók volt a támadásbefejezések. Az előny végig megmaradt, az első játszmalabdát pedig Pintér Andrea remek blokkjával értékesített a vendégcsapat így aztán biztosan nyerte az első felvonást.

A folytatásban kissé pontatlanabbak volt a vendégek, hibáikkal éltek a csabaiak és átvették a vezetést. Izgalmas labdamenetek jöttek, hol a hazaik, hol a nyíregyháziak vezettek. Aztán ismét Victoria Pilárék percei következtek és visszaállt a megnyugtató előny, ami Pintér ászával az újabb játszmagyőzelemig hízott.

Fotó: Kiss Zoltán.

A harmadik etapra összekapták magukat a vendéglátók, Hollósy László 7:3-nál időt kért és agresszívabb támadás befejezésekre hívta fel a figyelmet. Nem sokkal előbb ismét a vendégek, majd a hazaiak kérte időt. Izgalmasan alakult az állás, 16:16-nál kettős cserével éltek a vendégek, és ez egykoron Békéscsabán játszó Barbova Kosekova, valamint Ralitsa Vasileva kapott lehetőséget.

A csabaiak pedig nagyon összekapták magukat és négy pontra növelték előnyüket (21:17). Aztán Inneh-Varga Elizabeték percei jöttek és újabb egálok (22:22, 23:23). A második szettlabdához is hárították a vendégek, és meccslabdához jutottak. A másodika már Pintér kihasználta és a blokkot érintve a padlóra bombázott. Ezzel a két csapat ide nyolcadik meccsét a Fatum nyerte, a párviadalban és bajnokságban a hatodik sikere és továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

Röplabda: Női Extraliga

Békéscsaba-Fatum-Nyíregyháza 0:3 (-19, -18, -26)

Békéscsaba, v.: Halász, Vári.

Békéscsaba: Glemboczki 4, Pekárik 5, Dapics 12, Klarics 19, Bodnár 5, Evans 5. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák, Fábián, Sebestyén. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.

Nyíregyháza: Francesco, Limareva 16, Lászlop 2, Inneh-Varga 12, Victoria 17, Pintér 15. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Vaszileva, Koseková. Vezetőedző: Hollósy László.

I. játszma (23 perc): 0:3, 6:9, 10:14, 12:16, 15:20, 18:20,

II. játszma (23): 1:0, 1:3, 4:4, 6:5, 8:8, 11:8, 12:9, 12:13, 15:13, 15:16, 16:16, 18:23

III. játszma (32): 1:0, 2:1, 5:2, 8:3, 9:5, 11:7, 11:10, 13:11, 15:11, 15:15, 16:17, 21:17, 22:20, 23:23, 24:24, 25:24, 26:25.

Vasja Samec Lipicer: – A legerősebb csapat ellen játszottunk. Sok hibát vétettünk, sokszor mi ajándékoztunk pontot a nyíregyháziaknak. Világklasszis külföldi játékosok ellen kellett felvenni a harcot. Az akarással nem volt baj, előremutató volt a játékunk. Még javíthatunk, hiszen a szezon elején vagyunk.

Hollósy László: – Jó mérkőzést játszottunk. Tudtuk, merre kell vinni a támadásokat, ebben jó volt a csapat. A sikerünk kulcsa az, hogy kontrollálni tudtuk a mérkőzést. A harmadik szett egy kicsit dadogott, a sebességünk nem volt megfelelő, de ekkor is helyén volt a lányok szíve. Egyre jobb lesz a közösségünk.