Debrecen hírei

2013.03.20. 20:22

Osztálykülönbség: esélye sem volt a Factumnak

Debrecen - A végig vezető Sopron magabiztosan győzött a cívisvárosban.

Debrecen - A végig vezető Sopron magabiztosan győzött a cívisvárosban.A férfi NB1 A csoportjának középszakaszában az alsóház harmadik fordulóját rendezték szerda este, ahol a már biztos kieső debreceniek azt a Sopron KC-t fogadták, amelyiknek még van esélye a mostani etap után csatlakozni a legjobb hathoz.

Már az elején eldőlt

Ennek szellemében kezdődött a találkozó, látszott, hogy melyik csapat számára van igazi tétje a találkozónak. A hűség városából érkezett vendégek szép fokozatosan építgették előnyüket, és az első negyed végére tekintélyesnek mondható 18 pontos fórt harcoltak ki maguknak.

A második tíz perc sem hozott váratlan fordulatot, a hazaiak vergődtek, Meszlényi Róbert tanítványai pedig tovább növelték a különbséget, így szünetre tetemes, 33 pontos differencia alakult ki a két együttes között. (15-48)

A fordulás után tovább folytatódott a soproni örömjáték, a Debrecennek csak momentumai akadtak, ezúttal a korábbi mérkőzésein remekül játszó Medve Máté is adós maradt a pontokkal, így ilyen arányban is megérdemelten nyert a Sopron. (42-90)

Factum Sport Debrecen – Soproni KC 42-90

(9-27, 6-21, 13-20, 14-22)