Factum Sport

2012.12.12. 20:04

Továbbra is üldözi első győzelmét a Factum

A vendégek végig vezetve tartották kezükben a mérkőzést.

A vendégek végig vezetve tartották kezükben a mérkőzést.A férfi NB I tizenkettedik fordulójában a Debrecen az utolsó előtti Szegedet fogadta.

Hazai szempontból nem kezdődött jól a találkozó, a vendégek már az elején megléptek tíz ponttal. A második negyedben közelebb jöttek Helmecziék, de így is nyolc pontos szegedi fórnál vonultak pihenőre a csapatok. A harmadik tíz percben tovább növelte előnyét a Szeged, úgy tűnt, végleg el is dől a mérkőzés, de a záró játékrészben öt pontra megközelítette ellenfelét a Factum, azonban a végjátékot jobban bírta a Tisza-parti gárda, így megérdemelten diadalmaskodott.

NBI A  12. forduló, Debrecen

Factum Sport Debrecen - Naturtex-SZTE-Szedeák 66-80 (13-23, 18-16, 17-23, 18-18)

Oláh Gábor utcai sportcsarnok, Vezette: Földházi T., Frányó P. , Fodor A. (Bukta)

Factum: Helmeczi 3/3, Izzo 7/3, SMITH 23, Stafford 15/6, Cseh 5/3 Csere: Mladenovics 10/6, Kovács 3/3, Vas -, Pék – Vezetőedző: Jason Okrzesik

Szeged: Fekete 2, Gurley 8/6, Jones 7/3, DUKICS 28/15, CSORVÁSI M. 26 Csere: Kiss 6/6, VIDA 3, Tanács – Vezetőedző: Molnár József

Kipontózódott: Cseh (29. perc)