haon-sportoldal

2012.02.05. 19:16

Kettős Factum vereség a kupában

Kosárlabda - A kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjében találkozott a Factum Sport Debrecen és a Szolnoki Olaj KK csapata, és a páros egyértelmű továbbjutója a címvédő szolnoki alakulat volt. Ám a debreceniek a hazai első találkozón meglepetéssel akartak szolgálni, amellyel izgalmassá tehetik a visszavágót és a pénteki mérkőzés ennek tükrében is indult.

Kosárlabda - A kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjében találkozott a Factum Sport Debrecen és a Szolnoki Olaj KK csapata, és a páros egyértelmű továbbjutója a címvédő szolnoki alakulat volt. Ám a debreceniek a hazai első találkozón meglepetéssel akartak szolgálni, amellyel izgalmassá tehetik a visszavágót és a pénteki mérkőzés ennek tükrében is indult. Sokáig vezetett a Factum és már-már úgy tűnt, hogy Szabóék meg tudják lepni a vendégeket, de a második negyed közepétől beindult a Szolnok és lehengerlő játékkal a lefújást követően 22 pontos előnnyel utazhatott haza és várhatta a szombati visszavágót.

Nem sikerült szépíteni

Ugyan szombaton megpróbálta javítani a pénteki fiaskót a Factum, de ismét csak rövid ideig bírták a lépést tartani a Szolnokkal. A második negyed döntő volt, hiszen addig fej-fej mellett haladtak a mérkőző felek, ám ekkor egy 13-0-ás és egy 15-0-s szériát is produkáltak a Tisza-partiak, amivel eldöntötte Pór Péter csapata a mérkőzés és a továbbjutás sorsát is. A Factum még próbált javítani a helyzetén, sikerült majd’ 30 pontos hátrányából felállni, de az Olaj a későbbiekben már nem engedte a felzárkózást Raúl Jimenez tanítványainak. Így a Szolnok kettős győzelemmel, 186-139-es összesítéssel jutott a legjobb nyolc csapat közé a Magyar Kupában.

Tények:

Szolnoki Olaj KK - Factum Sport Debrecen 93 - 68 (24:21; 23:12; 18:15; 28:20)Tiszaligeti Sportcsarnok, 800 néző

Vezette: dr. Valovics I., dr. Vígh P., Bognár T.

Szolnok: Trotter 8/6, Horváth Á. 13/6, Mills 10/3, Nikolov 9/3, Trepák 11/3

Cserék: Soós 10, Fodor M. 15/6, Grebenár 3, Gay 12/6, Gaál 1, Lakosa 1

Debrecen: Ingram 14/6, Boros 5/3, Perrin 2, Schachtner 14/3, Szabó M. 14

Cserék: Stretea 3/3, Kaluha 5/3, Kovács I. 4, Vas 2, Mondzinger 5/3, Tóth G. 0, Pék 0