haon-sportoldal

2012.03.04. 16:44

Női kézilabda KEK – Nem volt esélye a Debrecennek

Viborg, 2012. március 4., vasárnap (MTI) - Tizenhétgólos vereséget (42-25) szenvedett a Debrecen a dán Viborg otthonában a női kézilabda KEK negyeddöntőjének első mérkőzésén, és ezzel tulajdonképpen el is dőlt a továbbjutás.

A skandináv együttes – amely 2006-ban, 2009-ben és 2010-ben még BL-t nyert - 8-0-ás rohammal kezdett, és az esélytelenebb magyar csapat az időkérése után is csak arra volt képes, hogy ekkor még ne roppanjon össze.

A második félidő elején 20-14 után megint jobban elhúzott a Viborg, kihasználta a DVSC-játékosok kiállításait, és azt, hogy fokozatosan fáradt el Köstner Vilmos együttese, így kényelmes helyzetből várhatja az egy hét múlva esedékes, formalitásnak tűnő debreceni visszavágót.