haon-sportoldal

2012.04.29. 11:43

Megszerezte első pontját a Loki a rájátszásban, s a meglepetés még nagyobb is lehetett volna

Kézilabda - Úgy tűnik, Köstner Vilmos megtalálta a módját annak, miként paprikázza fel a lányait a Vác elleni bajnokira, hiszen a Loki végig kézben tartotta a meccset, s megszerezte első pontját a rájátszás középső házában. S ha hozzátesszük, hogy nagyon kicsi hiányzott a még nagyobb bravúrhoz...

Kézilabda - Úgy tűnik, Köstner Vilmos megtalálta a módját annak, miként paprikázza fel a lányait a Vác elleni bajnokira, hiszen a Loki végig kézben tartotta a meccset, s megszerezte első pontját a rájátszás középső házában. S ha hozzátesszük, hogy nagyon kicsi hiányzott a még nagyobb bravúrhoz...A DVSC-Fórum vezetőedzője az idegenbeli mérkőzés beharangozójában arról beszélt, keresi a motivációs tényezőket, amivel fellobbanthatná a tüzet a gárdában, mivel úgy érzi, a legjobb nyolc közé kerülést követően, mintha kissé elkényelmesedtek volna tanítványai. A szakvezetőnek azzal a problémával is meg kellett küzdenie, hogy a kulcsjátékossá váló Karalyos Orsolyát sérülés miatt kénytelen volt nélkülöznie.

Kézben volt a meccs

Jól kezdett a Debrecen, a vendégeknél volt az előny, köszönhetően többek között a kapus Király Annamáriának is, aki zsinórban három hétméterest hárított, míg a negyediket "szemmel tolta" a kapufára. A Karalyos kiválásával nagyobb szerepet kapó Karnik Szabina élt a lehetőséggel, apró szépséghiba, hogy gyorsan begyűjtött három kiállítást, s így nem játszhatta végig a meccset. A kezdeti Loki-vezetés után a Vác a 25. percben még egyenlített, de kétgólos (12-14) cívis előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A pauza után is a DVSC diktált, a végjátékot kétgólos fórral várták a debreceniek. De a hajrában megremegtek az ifjú hajdúsági kezek, a rutinos váciak viszont éltek a lehetőséggel, s döntetlenre hozták a derbit (28-28). A DVSC így is minden dicséretet megérdemel, hiszen rájátszásbeli legjobb produkciójukat nyújtották Kudorék, aminek köszönhetően egy ponttal gazdagodtak idegenben.

Tények

VÁCI NKSE-DVSC-FORUM 28-28 (12-14)

Vác, 500 néző. V: Natkai, Szalay

VÁC: Juhász - Baross 1, BARJÁN 11 (5), UHRAKOVÁ 5, Fülöp, Klivinyi 3, Gyetván. Cs: Péntek-Dózsa, Bíró (kapusok), Tápai Sz. 4, Mészáros R. 1, Horváth A., Ertl 2, Szondi 1, Ivanics. Edző: Ökrös Csaba

DEBRECEN: KIRÁLY - Slakta, KARNIK SZ. 4, KUDOR 10 (4), Dakos 2, Siska 4, Szilágyi Á. 4. Cs: Makai (kapus), Bálintová 3, Varsányi 1, Bohus-Karnik M., Kazai, Som. Edző: Köstner Vilmos

Az eredmény alakulása. 8. p.: 2-5. 15. p.: 5 -6. 25. p.: 10-10. 35. p.: 15-18. 47. p.: 23-22. 54. p.: 26-28. 57. p.: 27-28

Kiállítások: 2, ill. 10 perc

Hétméteresek: 9/5, ill. 5/4

MESTERSZEMMEL

Ökrös Csaba: - A tompa első félidőnk és a zsinórban elrontott hétméteresek miatt a végén örülhettünk az egy pontnak.

Köstner Vilmos: - Aki azt hiszi, hogy a középház egy langyos víz, az cáfolatként most egy forró katlant láthatott. Győzhettünk volna, de a véghajrában a nagyobb tapasztalattal bíró váciak igazságos döntetlent harcoltak ki.