Úszás

2021.03.27. 10:34

Ivett újabb bronzérme

Három sportcentrumos versenyző volt érintett szombaton a felnőtt országos úszóbajnokság zárónapján.

A Duna Arénában a mieink közül elsőként Hatházi Dóra lépett rajtkőre, mégpedig a hármasra a 100 pillangó A-döntőjében. Melletet Kapás Boglárka, a hatoson Hosszú Katinka indult. Dóri végül hetedékként ért célba, a döntőt Hosszú nyerte Sebestyén Dalma és Kapás előtt.

Nem sokkal később az 50 mell fináléja indult, mégpedig a 100-on bronzérmes Szurovjcsák Ivettel. A táv második felénél ráerősített Ivett és ha jobb ütemben jön ki a célba nyúlás, akkor második is lehetett volna, így ismét bronzérmet nyert. A döntőben Sebestyén végzett az élen az ezüstérmes az miskolci Sztankovics Anna lett.

A szám B-döntőjében Barna Banka Dorottya ismét remekelt, hiszen új egyéni csúccsal másodikként csapott célba, így a tizedik helyen zárt.