2022.03.18. 19:24

Ez bizony nagy pofon volt

Meglepetésre a vendég Kaposvári nyert a gyenge napot kifogó Fatum ellen.

ML

Ez bizony nem úgy indult. Meglehetősen álmosan kezdte a női röplabda Extraliga negyeddöntőjét a Fatum-Nyíregyháza. A címvédő pénteken este a Kaposvár csapatát fogadta a három győzelemig tartó párviadal nyitányán. A vendégek pontjaival indult a meccs, a mieink játékából hiányzott a pontosság, a hatékonyság. Németh Szabolcs feladócserével próbálkozott, az sem vezetett eredményez és a somogyiak egy ásszal biztosan nyerték az első szettet.
A folytatás sem adott okot a bizakodásra. Igaz voltak  felvillanásai a hazaiknak, ám ez kevés volt az egyre magabiztosabb somogyiak ellen, akik a játék minden elemében felülmúlták a Fatumot.

A harmadik játszmában sem ért véget a nyíregyháziak vesszőfutása. Amíg a mieink meglehetősen hitehagyottan játszottak, a somogyiaknak szinte minden bejött.
Erre aligha gondolták nem csak a hazai szurkolók, hanem a vendégjátékosok sem. Az alapszakaszban mindkét meccsen szettvesztés nyert a Fatum, Tatjana Maticsék most alaposan törlesztettek. Így előnnyel várhatják az első hazai meccsüket, amelyet hétfőn rendeznek a kaposvári sportcsarnokban. Addigra össze kell magát kapnia a nyíregyháziaknak.

Röplabda: női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Fatum-Nyíregyháza–Kaposvár 0:3 (-15, -20, -18)
Continental Aréna, 300 néző, v.: Tillmann, Jámbor.
Nyíregyháza: Radosová 10, Lászlop 3, Radonjics 2, Vaszileva 17, Bodovics, Cicic 2. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Milanova 2, Glavinic, Pintér 5, Vaida 6. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Kaposvár: Lemmens 12, Grbac 5, Matics 11, Wirth 3, Boshnakova 17, Szedmák 9. Csere: Szpin (liberó), Hegyi. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
A mérkőzés alakulása
1. játszma (23 perc): 0:4, 3:4, 4:9, 5:13, 6:15, 11:16, 14:23. 2. játszma (25): 1:5, 2:9, 5:12, 10:14, 13:19, 17:20, 19:24. 3. játszma (23): 0:2, 3:2, 4:11, 7:12, 11:15, 12:19, 15:20, 15:24.