A mieink folytatják, Szerbia befejezte

Déli szomszédaink pont nélkül zárták a csoportküzdelmeket.

Alekszandra Sztamenicséknek (hátul) véget ért az Európa-bajnokság

Forrás: eurohandball.com

A magyar női válogatott vasárnap lejátszotta utolsó csoportmérkőzését az északmacedón, montenegrói, szlovén közös rendezésű női Európa-bajnokságon. A mieink szoros első félidőt követően tíz gólos vereséget szenvedtek Norvégiától (32-22), így a csoport harmadik helyén végeztek és vitt pont nélkül folytatják a küzdelmeket.
Szlovénia ellen zárunk
Golovin Vlagyimir együttese csütörtökön a dánok ellen kezdi meg középdöntős szereplését, jövő hétfőn a svédek ellen folytatják, szerdán pedig a társházigazda Szlovénia ellen zárnak . A középdöntőből az első két-két helyezett vívja az elődöntőt, a 3. helyezettek pedig az 5. helyért csapnak össze. A mieinkkel ellentétben Szerbia nem jutott tovább csoportjából, így számukra véget értek a küzdelmek. Déli szomszédaink csapatában helyet kapott a Kisvárda Master Good SE két légiósai is, a kapus Kristina Graovác és a balszélső Alekszandra Sztamenics. A torna első napján a szerb válogatott Svédország ellen lépett pályára Celjében, a találkozó az északiak hatgólos sikerével ért véget (27-21). Uros Bregar csapata 41 kísérletéből 21 végződött góllal, legeredményesebb játékosuk pedig a hat találatig jutó Alekszandra Sztamenics volt. A mérkőzés játékosának a rétköziek kapusát, a 16 védést bemutató Kristina Graovácot választották. A folytatásban Dánia volt az ellenfelük. Uros Bregar szövetségi kapitány csapata már az első félidőben hátrányba került (11-18), végül nagy különbségű vereséget szenvedtek (21-34). A Kisvárda balszélsője ezúttal nem talált a kapuba Kristina Graovác pedig nem lépett pályára. A csoport zárónapján vereséget szenvedtek Szlovéniától (24-27), így pont nélkül zárták a csoportot és kiestek.  Az összecsapáson Alekszandra Sztamenics nem lépett pályára, Kristina Graovác 26 percet töltött a pályán, ez idő alatt tizennégy lövés érkezett a kapujára, amelyből kettőt hárított.