Kézilabda NB II

2022.11.15. 10:47

Továbbra is nyeretlenek az újfehértói csapatok

Az elmúlt hétvégén folytatódott a pontvadászat az NB II Észak-keleti csoportjában. A férfiaknál két megyei derbit is rendeztek, a Kisvárda magabiztos győzelmet aratott Fehérgyarmaton, és a Tiszavasvári is otthon tartotta a két pontot az Újfehértó KSZSE ellen. A Nyírbátor a bajnokesélyes Mezőkövesdet fogadta, Falcsik Miklós csapata alaposan megnehezítette a borsodiak dolgát, akik csak a második félidőben tudták maguk javára fordítani a mérkőzést. A hölgyeknél a Vitka SE az Ungvárt látta vendégül, Kerezsi Béla csapata nagyot hajrázva mentett pontot a kárpátaljaiak ellen. Az Újfehértó KSZSE a Miskolcot fogadta, a két nyeretlen csapat csatáját a vendégek nyerték. A Hajdúnánás pedig hazai pályán nem adott esélyt a Mátészalkának.

Férfi
Fehérgyarmat-Kisvárda 27-34 (14-16)
Fehérgyarmat, 328 néző, v.: Tóth G., Tóth I. Fehérgyarmat: Both – Papp 3, Pánczél 11/1, Varga L. 5, Varga J. A., Péter 4, Fekete 3/1. Csere: Tóth (kapus), Balogh, Gaál, Zsoldos, Diószegi, Siket T. 1. Játékos-edző: Varga László. Kisvárda: Simon – Nagy 3, Csendes 6, Ruzsinszki 5, Kapdos 1, Radojevics 5, Bottka 6. Csere: Hostisóczki (kapus), Kiss 5/2, Király, Tuska 2, Kovács, Vass G. 1. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 4/2.
Varga László: – Igazi megyei rangadó hangulatban kezdődött a mérkőzés. A második félidőben kétszer is közelebb kerültünk ellenfelünkhöz, de sajnos nem tudtunk felnőni a feladathoz. További sok sikert a Kisvárdának.
Türk Ferenc: – A második félidőben nagyon egyben volt a csapat, ennek meg is lett az eredménye. Nagyon akartuk ezt a győzelmet. Simon András kapusunk megbabonázta a hazai játékosokat.
Nyírbátor-Mezőkövesd 17-23 (11-8)
Nyírbátor, 200 néző, v.: Kovács, Széles. Nyírbátor: Felföldi – Szedlacsek 2, Tamás 5, Mészáros, Gubó 4, Bor 3, Lapos. Csere: Albecz 3, Siket K., Varga, Láng. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 0, illetve 4/2.

Falcsik Miklós: –  Az első félidőben tudtuk érvényesíteni az akaratunkat, a második félidei gólképtelenségünk sajnos megpecsételte a sorunkat.
Tiszavasvári-Újfehértó KSZSE 33-28 (16-16)
Tiszavasvári, 230 néző, v.: Dulai, Pisák. Tiszavasvári: Boczák – Balogh D., Csikós, Feind 2, Szűcs 8, Ötvös N. 12/2, Gazdag 3. Csere: Balogh B., Molnár (kapusok), Orosz, Sóvágó 2, Erdős 4, Kelemen, Bálint, Krisztián, Bencze 2. Edző: Hadas Sándor. Újfehértó: Bihari – Miski, Imre 4, Barabás 3, Bakó 5, Pál 4, Horváth 7/3. Csere: Nyeste 1, Halmos 4, Barta A., Bécsi. Játékos-edző: Bécsi János. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 4/3.

Hadas Sándor: – Rossz felfogású játékunk majdnem megbosszulta magát. Feljavuló kapusteljesítményünk és védekezésünk azonban a javunkra billentette a mérleg nyelvét.
Bécsi János: – A csapat hozzáállásával és küzdeni akarásával elégedett vagyok. Az első félélidőben taktikusan és jól játszottunk. A második félidő közepétől a Tiszavasvári kihasználta hibáinkat és tartotta előnyét. A végjátékban kockáztattunk, de sajnos nem sikerült változtatnunk az eredményen.
További eredmények: Acélváros-DEAC II. 33-26 (16-12), Kazincbarcika-Balmazújváros 29-25 (14-10), Hajdúböszörmény-DVTK 32-34 (20-17).

Vitka SE-Ungvár 26-26 (11-9)
Kisvárda, 50 néző, v.: Bodnár, Dohány. Vitka SE: Tusz – Kónya 4, Havavka 6/3, Katona 1, Barati 1, Dévényiné 7, Haraszti 3. Csere: Szabó (kapus), Varga 2, Fenynets 2/1. Megbízott edző: Dévényi János. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve 4/3.
Dévényi János: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, amelynek egyetlen pozitívuma, hogy a végén pontot tudtunk menteni. A csapat támadásban sok taktikai fegyelmezetlenséget vétett, ezen javítani kell, hogy a jövőben az ilyen szoros mérkőzéseket a magunk javára tudjuk fordítani.
Újfehértó KSZSE-Miskolc 28-31 (11-14)
Újfehértó, 100 néző, v.: Bakóczy, Király. Újfehértó: Csikós – Barta 5, Gyuró, Szabados 6, Ferenci, Papp 4, Baraksó. Csere: Ferenczi, Száva (kapusok), Gáspár 3, Gergely 6, Pál 3, Páll 1/1. Edző: Kelemen Gréta. Kiállítások: 12, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 7/5.
Kelemen Gréta: – A rengeteg kihagyott ziccer miatt nem sikerült megszereznünk idénybeli második győzelmünket.
Hajdúnánás-Mátészalka 45-30 (21-16)
Hajdúnánás, 100 néző, v.: Harsányi, Magyar. Mátészalka: Bágyi – Prokob R., Drabik 4/1, Kovács E. 4, Czakó 2, Buzás 7, Deme F. 1. Csere: Kovács S. (kapus), Orosz 3, Deme B. 2, Sigér 3/3, Bodó, Ofra 2, Prokob R. 2. Edző: Nagy Márkus Peónia. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/4.
Nagy Márkus Peónia: – Jól kezdtük a meccset, az első tizenöt percben úgy játszottunk, ahogy elterveztük. A második félidőben fokozatosan elfáradtunk, kijött az osztálykülönbség. Annak azért örülök, hogy 30 gólt tudtunk dobni a bajnokesélyes otthonában.
További eredmények: Heves-Hajdúböszörmény 34-25 (18-10), Kazincbarcika-Füzesabony 27-27 (13-15)