2022.12.13. 13:19

Két csapatunk is a dobogón telel

Siket Tibor három gól dobott a megyei rangadón

Fotó: Pusztai Sándor

Hétvégén az utolsó fordulót rendezték az NB II-es bajokságokban. Férfiaknál a Nyírbátor Kazincbarcikán gálázott, bebiztosítva ezzel őszi harmadik helyét. A Tiszavasvári szoros csatában kapott ki Debrecenben, míg a megyei rangadót a Fehérgyarmat nyerte. A vendégek ezzel megszerezték második győzelmüket, a házigazda Újfehértó pedig a mezőnyben egyedüliként pont nélkül zárta az őszt. A hölgyeknél a Mátészalka házigazdaként szenvedett vereséget a Füzesabonytól, Nagy Márkus Peónia együttese, így is megőrizte dobogós helyezését.

Férfi
Újfehértó KSZSE-Fehérgyarmat 25-28 (10-14)

Újfehértó, 150 néző, v.: Takács, Tarnavölgyi. Újfehértó: Bihari – Gyurina2, Imre, Barabás 8, Nyeste, Pál 6/1, Horváth 4. Csere: Bakó 1, Barta 1, Pálfy 3, Nagy, Varga M., Bécsi. Játékos-edző: Bécsi János. Fehérgyarmat: Both – Czeglédi 4, Pánczél 6/1, Csapos, Gaál 1, Péter, Papp 2. Csere: Tóth (kapus), Varga K. 6, Fekete 2, Porubszki, Varga L. 4, Siket T. 3, Varga J., Diószegi. Játékos-edző: Varga László. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 1/1.
Bécsi János: – Öt felnőtt játékosunk maradt a szezon végére, a fiatalok próbáltak felnőni a feladathoz, de ez csak részben sikerült.
Varga László: – Nagyon készültünk erre a megyei rangadóra. A védekezésünk rendben volt, a kapusteljesítményünk kiemelkedő volt. Támadás befejezésekben akadtak hibák, de mindig volt, aki átlendítette, tovább vitte a csapatot a győzelem felé.
DEAC II.-Tiszavasvári 34-32 (16-16)
Debrecen, 100 néző, v.: Rácz, Rigó. Tiszavasvári: Boczák – Balogh D. 2, Kelemen, Feind 4, Szűcs 7/3, Ötvös 8, Gazdag 5. Csere: Balogh B. (kapus), Erdős 3, Krisztián, Bálint, Sóvágó 2, Bencze 1. Edző: Hadas Sándor. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 4/3.
Hadas Sándor: – A végjátékban fontos pillanatokban hibáztunk, ezt a hazai csapat meg is büntette.
Kazincbarcika-Nyírbátor 30-45 (8-23)
Kazincbarcika, 200 néző, v.: Katona, Konyári. Nyírbátor: Felföldi – Albecz 5, Gubó 3, Bor 10, Mészáros 3, Tamás 7, Szedlacsek 10/3. Csere: Gadnai (kapus), Siket K. 3, Varga 1, Lapos 2, Láng 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve3/3.
Falcsik Miklós: – Az első félidőben osztálykülönbség volt a két csapat között. Fordulás után kicsit belekényelmesedtünk a mérkőzésbe. Célunkat azonban elértük, dobón telel a csapat.
További eredmények: Balmazújváros-Hajdúböszörmény 34-27 (15-15), Mezőkövesd-Acélváros 31-23 (14-14).

Mátészalka-Füzesabony 30-35 (16-20)
Nyírbátor, 70 néző, v.: Gulybán, Juhász. Mátészalka: Bágyi – Prokob R. 1, Kovács E. 3, Bodó 1, Ofra 4, Drabik 16/8, Ábri 1. Csere: Kovács S. (kapus), Deme B. 1, Orosz 1, Deme F. 1, Buzás 1, Czakó. Edző: Nagy Márkus Peónia. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 9/8, illetve 4/1.
Nagy Márkus Peónia: – Tűz és érzelem nélkül játszottunk. Nem vettük fel a harcot azért, hogy megszerezzük az őszi második helyet. A féléves teljesítményért azért dicséret illeti a lányokat, mert terveink felett teljesítettek.
További eredmények: Hajdúnánás-Ungvár 33-27 (17-12), Hajdúböszörmény-Miskolc 29-45 (15-21).
1. Hajdúnánás 10 10 - - 394-220 20
2.Füzesabony 10 8 1 1 301-242 17
3. Mátészalka 10 7 1 2 313-304 15
4. Ungvár 9 5 2 2 297-250 12
5. Kazincbarcika 10 5 1 4 291-286 11
6. Vitka SE 10 4 1 5 281-275 9
7. Miskolc 10 4 - 6 298-290 8
8. Heves 9 3 - 6 217-308 6