Csapatezüstöt nyomtak Lőkösék

Bajnoki címeket szereztek megyénk erős emberei a debreceni bajnokságon.

Az ezüstérmes mérki csapat

Fotó: Mérk Kinizsi SE

Az egyik legnépesebb csapata a Mérk Kinizsi SE-nek volt nemrégiben Debrecenben a RAW fekvenyomó bajnokságon. A mieink nyolcan indultak az egyéni megmérettetésen, illetve a csapatversenyben. A felnőtteknél két mérki érem született. A rutinosnak számító Pácza Norbertnek most sem sikerült elcsípnie a rivális vésztői Nemes Róbertet, így a dobogó második fokára állhatott.

A mérki csapatban debütáló Lőkös Norbert a felnőtteknél a második helyen zárt, a junioroknál pedig bajnoki címet szerzett súlycsoportjában. A felnőtteknél a legnagyobb súlycsoportban a verseny előtt negyedik helyre taksált Kovács Csaba bravúros harmadik kisérletével a dobogó harmadik fokára nyomta magát.  Ugyancsak első mérki fellépése volt Freund Józsefnek, aki az ifiknél és a junioroknál is a második helyen zárt.

Még két megyebeli klub képviseltette magát a hajdúsági versenyen. A Kisvárdai Elite Fitness Klub színeiben induló Ferku Donát súlycsoportjában az ifiknél és a junioroknál is az első helyen végzett. A nyírbátori Bátor Fitt Erőemelő Klub versenyzői közül a nyílt kategóriában Gönczöl Mihály aranyérmet nyomott, míg a masterseknél Hegedűs Sándor a második helyen zárt.

A felnőttek csapatversenyében nem kis eredményként ezüstérmet szereztek a mérkiek.

Erőemelés: RAW Fekvenyomó bajnokság, Debrecen