Tenisz, Fucsovics Márton

2023.06.13. 18:14

Fucsovics Márton nyolcaddöntős Stuttgartban

A nyíregyházi teniszező a 16 közé jutásért három szettben legyőzte a kanadai Denis Shapovalovot.

Fucsovics Márton nyolcaddöntőbe jutott Stuttgartban.

Fotó: AFP

Az idény első füves pályás megméretésén, a 795 ezer euró (294 millió forint) összdíjazású stuttgarti tenisztornán, az első szettben Shapovalov fogadóként jobban teljesített Fucsovicsnál, egyszer brékelte a magyart, így 6:3-ra elvitte a játékrészt. A második felvonásban fordult a kocka, Fucsovics ugyancsak elvette riválisa adogatójátékát, ez elég volt az egyenlítéshez (6:3).

Magyar szempontunkból nem is kezdődhetett volna jobban az utolsó szett, hiszen Fucsovics már az első játék után brékelőnyre tett szert. A folytatásban Shapovalov 5:1-es hátrányban három meccslabdát is hárított, szépített, majd sikeres fogadó- és adogatójátékával még tovább zárkózott (5:4). Fucsovicsnak mindenképpen hoznia kellett a saját szervagémjét, harminc semmiről felállt, és három szettben 3:6, 6:3, 6:4-re győzött!

A magyar teniszező a negyeddöntőért az ausztrál Nick Kirgyosszal (25.) vagy a kínai Vu Ji-pinggel  (64.) játszhat.

TENISZ: ATP 250-ES TORNA, STUTTGART (fű, 795 ezer euró összdíjazás)