Asztalitenisz

2023.06.23. 19:49

Majoros egy mérkőzés után búcsúzott az Európa Játékoktól

A világranglista alapján Majoros Bence esélyesként állt ki péntek esti mérkőzésére az Európa Játékokon, hiszen a nyírbátori származású asztaliteniszező a 95. helyet foglalja el, míg Borgar Haug a 255.

Majoros Bence

Fotó: Domotor Csaba

Meglepetésre a 20 éves norvég indított jobban, a magyar versenyző 7:3-ról kezdett zárkózásba, hiába (11:8). Bence rosszul fogadott, így ellenfele gyorsan ellépett 4:0-ra, ám akkor az agresszívan támadó Haug is elkezdett hibázgatni. A fordítás után így sem sikerült sajnos nagy előnyt kialakítani, ismét a norvég nyert (11:7)

Úgy tűnt, elbizonytalanodhat az északi versenyző, Majoros szépített is (7:11), a következő játékrész viszont az addigiaknál is simábban alakult Haug javára (11:6). A bátori asztaliteniszező az ötödik szettben 9:9-nél nagyon kiélezett helyzetbe került, és elbírta a nyomást, a második játszmalabdáját behúzta (10:12).

Ez nem változtatta meg a mérkőzésre addig jellemző képet, a norvég 6:0-val indított és 11:3-mal lezárta a mérkőzést.

Szudi Ádám után Majoros Bence is kiesett egy mérkőzés után, vagyis a férfi egyeseink befejezték a versenyt.