Mátészalkán nyert vármegyei rangadót az Újfehértó KSZSE

Fotó: Gazdag Mihaly

NB II, D-csoport, 8. forduló

Mátészalka–Újfehértó KSZSE 31–32 (16–13)
Mátészalka, 120 néző, v.: Gyulai, Takács. Mátészalka: Lőrincz – Prokob R. 4, Tóth 2, Bodó B. 1, Ofra 3, Drabik 14/4, Ábri 2. Csere: Szórádi (kapus), Bodó I. 1, Prokob D., Simon 2, Deme B., Czakó 2, Lengyel, Bákonyi, Durbák. Edző: Drabik Péter. Újfehértó: Torkos – Filek 6, Gyuró 9, Pál 5/2, Ferenci, Gáspár 3/1, Szabó Zs. 1. Csere: Lengyel 1, Szabó F. 3, Bernát 4. Edző: Kelemen Gréta. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 5/3.
Drabik Péter: – Ezen a meccsen többet veszítettünk, mint két pont. Kitartást és gyors felépülést kívánunk Bodó Bernadettnek.
Kelemen Gréta: – A második félidőben feljavult a kapusteljesítményünk, amely nagyban hozzájárult a sikerünkhöz. Összességében azt éreztem, hogy jobban akarjuk ezt a győzelmet, mint a hazaiak. Gratulálok a lányoknak.
Vitka SE–Eszterházy U21 40–14 (20–4)
Kisvárda, 15 néző, v.: Gál, Szikszay. Vitka SE: Farkas – Kónya 8, Repák V. 6/2, Rózsa 8/2, Vass 3, Repák D. 5/1, Haraszti 6. Csere: Veres 1/1, Balogh, Békés 3. Edző: Németh Tibor. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 8/6, illetve 4/2.
Németh Tibor: – A fiatal, tehetséges egri csapat ellen még ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Gratulálok a lányoknak, mert végig koncentráltan játszottak.
További eredmények: Miskolc–Ungvár 30–28 (18–11), DVSC U21–Hajdúböszörmény 22–23 (9–9).

Forrás: mksz.hu