Röplabda, Magyar Kupa, Fatum-Nyíregyháza

Hozta a kötelezőt Diósgyőrben a Fatum

A nyíregyházi gárda magabiztosan nyerte meg a kupanegyeddöntő első felvonását.

Lászlop Alexandra (17) tíz ponttal zárta a találkozót.

Fotó: DVTK

Diósgyőrben lépett pályára a röplabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első találkozóján a Fatum-Nyíregyháza. Tomás Varga csapata remekül kezdte a mérkőzést, szinte rögtön kialakított egy két-három pontos fórt, azonban a DVTK nem adta könnyen magát, így tapadt a nyírségi egyletre. 7:7 után Ivana Jeremics ászával újfent a vendég alakulat került előnybe, ám tizenhat pontnál ismét utolérte ellenfelét a borsodi egyesület. A szett végéhez közeledve Nina Kocics vezetésével megint csak a nyírségiek kerültek fölénybe, akik nem is hibáztak, így pontot tettek a játékrész végére.

A második felvonást jobban kezdték Németh Szabolcs tanítványai, szerencsére azonban viszonylag hamar átvette a kontrollt a Fatum, amely elsősorban Kocics vezetésével szerezte a pontokat, de mellette Valerin Carabali is odatette magát, s habár végül ez lett a találkozó legszorosabb szettje, ám végül ezt is magabiztosan hozta le a Nyíregyháza.

A harmadik játszma elején már nem hagytak kérdéseket Tóth Fruzsináék, 7:2-vel kezdtek, innen pedig már nem volt visszaút a hazaiak számára. A Fatum-Nyíregyháza roppant magabiztosan nyerte meg a párharc első meccsét, ez a siker pedig úgy kellett már, mint egy falat kenyér, hiszen legutóbbi hat találkozóját elveszítette Tomás Varga csapata.

Röplabda: Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés

DVTK Ongropack–Fatum Nyíregyháza 0–3 (-18, -21, -19)
Miskolc, DVTK Aréna, v.: Villás, Rácz.
DVTK: Einarsdöttir 2, Prosvirina 4, Egri 20, Skorics 7, Jovanovics 1, Horváth 4. Csere: Kundrák (liberó), Hegyi 8.
Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Nyíregyháza: Kocics 26, Lászlop 10, Galvao 3, Carabali 8, Jeremics 9, Szabó L.10. Csere: Tóth F. (liberó).
Vezetőedző: Tomás Varga.
A mérkőzés alakulása. 1. játszma (22 perc): 5:8, 14:16, 17:21, 18:24. 2. játszma (27.): 4:8, 14:16, 17:21, 21:24. 3. játszma (24.): 6:8, 8:16, 15:21, 19:24.