2024.03.16. 21:27

Maratoni csatában győzte le a DVTK-t a Fatum-Nyíregyháza

Kétszettes hátrányból fordítottak meg a mérkőzést Tóth Fruzsináék.

Fotó: Dodó Ferenc

Adrina Chylinski december 23-án a DVTK ellen debütált a Fatum-Nyíregyháza kispadján, akkor aligha gondolt bárki is arra, hogy a lengyel mester ebben a szezonban vezényli még az övéit a borsodiak ellen bajnoki mérkőzésen, hiszen az volt a két együttes második alapszakaszbeli találkozója. A bajnokság azonban úgy alakult, hogy Tóth Fruzsináék Németh Szabolcs együttesével egyetemben az alsóházban lettek érdekeltek. Szombaton a Continental Arénában kezdték meg a felek a három nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonását.
A két gárda eddig négyszer találkozott egymással ebben az idényben és eddig mindegyik találkozót a mieink nyerték 3:0-ra, így ezúttal is arra készültek, hogy megnyerjék a mérkőzést és a párharcot is három találkozóval. Ami a szombati mérkőzést illeti, a borsodiak frissebben érkeztek a Coninental Arénába, hiszen utoljára február 25-én léptek pályára a Vasas elleni negyeddöntőben, míg a Fatum öt meccses párharcot vívott a MÁV Előrével, majd múlt szombaton a Magyar Kupa bronzmeccsén volt érintett.
Jól kezdte a találkozót a Fatum, utána azonban magához ragadta a kezdeményezést a lelkesebben és pontosabban játszó Diósgyőr. Már négy ponttal is vezettek a vendégek, összekapta magát aztán a Fatum és Nagy Sajna blokkjával ismét egyenlő volt az állás. Innentől azonban fordult a kocka, a jól mezőnyöző és blokkoló házigazda irányította a játékot és vezetett, a játszma hajrájában aztán fordított a DVTK és meg is nyerte azt.
A szettgyőzelem meghozta a vendégek önbizalmát és bátran játszva az ő akaratuk érvényesült, Adrian Chylinski folyamatosan cserélgetett, de nem találta az ideális csapat összeállítást. A játékrész végén kétszer is leblokkolták Nina Kocicsot, ezt a játszmát is elvitte a DVTK, érett a meglepetés.
A folytatásban összekapta magát a hazai csapat, előbb szépített, majd egyenlített. Jöhetett a minden eldöntő ötödik szett, amelyet jobban kezdtek a vendégek, térfelet azonban nyíregyházi előnnyel cseréltek a felek. A folytatásban tartotta, majd növelte előnyét a Fatum, a végén pedig a Nina Kocics a mérkőzés leghosszabb labdamenetét értékesítette, ezzel megnyerte a szettet és a mérkőzést is a Nyíregyháza.

Fatum-Nyíregyháza–DVTK Ongropack 3:2 (-24, -21, 17, 16, 11)
Nyíregyháza v.: Halász, Bátkai-Katona.
Nyíregyháza: Galvao 6, Jeremics 11, Nagy S. 15, Kocics 28, Szabó L. 4, Carabali 9. Csere: Tóth F. (liberó), Antivero 9, Rufin-Martinez, Földi 1, Tóth D. Edző: Adrian Chylinski.
DVTK: Egri 12, Hollósi 8, Jovanovics 4, Szkorics 21, Prosvirina 18, Einarsdóttir M. 1. Csere: Kundrák (liberó), Hegyi, Kalmár 3, Einarsdóttir H. Edző: Németh Szabolcs.
A mérkőzés alakulása. 1. játszma (29 perc): 4:2, 4:7, 7:11, 11:11, 17:13, 22:16, 24:25. 2. játszma (27): 1:3, 7:5, 10:10, 12:16, 14:19, 17:23, 21:24. 3. játszma (26): 2:1, 8:3, 8:8, 14:12, 19:14, 23:15. 4. játszma (24): 3:3, 8:8, 14:12, 18:13, 21:16, 24:16. 5. játszma (18): 0:3, 4:4, 8:7, 11:8, 14:11.
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása 1:0 a Fatum-Nyíregyháza javára.