Csupán harmadszor ikszeltek

Egy ponttal került közelebb a bennmaradáshoz a Kisvárda Master Good.

Kovács Marcell szerint is győzhetett volna a Kisvárda.

Fotó: kisvardafc.hu

A 2023-2024-es első osztályú labdarúgó-bajnokság huszonhetedik fordulójában, mindössze harmadik ízben játszott döntetlent a Kisvárda. Mint ismert, Feczkó Tamás egylete a Diósgyőr otthonából csent el egy pontot.

Kézben tartották a meccset

– A bekapott gól után szerettünk volna minél hamarabb egyenlíteni – tekintett vissza a mérkőzésre a Kisvárda kapusa, Kovács Marcell. – A második félidőben olyannyira kézben tartottuk a meccset, hogy akár még nyerhettünk is volna, sajnos azonban ez nem így történt.

Ez az egy pont ugyan nem húzza ki a gödörből a rétközi egyletet, ellenben aki a kicsit nem becsüli, az a nagyot nem érdemli.

A szezon korábbi szakaszában az MTK otthonában, majd pedig a DVSC ellen hazai pályán is gól nélküli döntetlent játszott a Várda – 2024-ben viszont először szerzett a csapat egy mérkőzésen egy pontot. A két legutóbbi döntetlen között tizenkét forduló telt el, idegenben pedig legutóbb tizenegy játékkőrrel ezelőtt ikszeltek Lucasék – mindkettő a leghosszabb ilyen jellegű sorozata volt az NB I.-ben a gárdának.

És ha már a döntetlenek. Kisebbfajta jubileum, hogy idegenben a 25. ikszet játszotta a Kisvárda az NB I.-ben, az 1–1-es eredmény pedig huszadszor fordult elő az élvonalban, ami a második leggyakoribb a 0–1 (21) mögött.

Negyedik gólját szerezte kisvárdai színekben Branimir Cipetic – a harmadikat tizenegyesből. A házi kanadai listát kilenc ponttal vezető játékos ezzel az örök házi góllövőlistán felzárkózott Brana Ilics és Milos Szpaszics mellé.

A Kisvárda a bajnokság következő fordulójában az Újpestet fogadja.