Felemásra sikeredett a hétvége

Tóth Grétáék (labdával) felmosták a padlót Szepa KSE-vel
Tóth Grétáék (labdával) felmosták a padlót Szepa KSE-vel - © Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Felemásra sikeredett a hétvége NB II.-es férficsapatainknak.

A Tiszavasvári magabiztos győzelemmel tartotta otthon a két pontot, a Kisvárda hősies küzdelemben győzött Nánáson, a Fehérgyarmat és a Nyírbátor viszont kikapott. Hölgyeknél a Mátészalka a listavezető otthonában kapitulált, a Kölcsey DSE pedig gólarányt javított a Szepa KSE ellen.

NB II. férfi, 14. forduló.

Tiszavasvári-Hajdúböszörmény 28-21 (8-12)

Tiszavasvári, 320 néző, v.: Major, Szűcs.

Tiszavasvári: Boczák-Balázs 3, Benyusz 8, Nagy, Bor, Feid 5, Gazdag 5. Csere: Bódor, Volosinóczki (kapusok), Deli 1, Lippai, Kovács I. 2, Kovács II. 3, Bodnár, Nácsa, Kathi 1. Edző: Hadas Sándor.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/-, illetve 3/2.

A hazai csapat fegyelmezett védekezéssel megtörte a vendégek lendületét.

Hadas Sándor:- Egyszer lent…, egyszer fent…

Hajdúnánás-Kisvárda 23-26 (11-12)

Hajdúnánás, néző, v.: Aczél, Paulovics.

Kisvárda: Tóth-Tuska 5/3, Csendes 3, Mészáros 2, Radojevics 6/1, Hegyesi, Ruzsinszki 1. Csere: Lipécz (kapus) Barabás 1, Molnár 7, Dévényi 1, Kerezsi, Nagy. Edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 8, illetve 20 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 6/4 .

A három piros lapot is kapó vendégek hősies küzdelemben megérdemelten nyertek.

Türk Ferenc:– Nagyot küzdöttünk, az egész csapatnak csak gratulálni tudok.

Kazincbarcika-Fehérgyarmat 31-23 (18-11)

Kazincbarcika, 500 néző, v.: Kovács, Széles.

Fehérgyarmat: Both-Kelemen 1, Szabó 6/1, Siket, Pál 5/1, Fábián 6, Baros. Csere: Bihari, Harangi (kapus), Farkas, Csobay 1, Krisztián 3, Czeglédi P., Czeglédi B, Tóth, Farkas2. Edző: Török Péter.

Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2.

A teltházas barcikai csarnokban a hazaiak érvényesítették a papírformát.

Török Péter:– Nagyon kevés gólt lőttünk, sok hibával játszottunk.

Salgótarján-Nyírbátor 34-27( 16-12)

Salgótarján, 400 néző, v.: Bacs, Váltó.

Nyírbátor: Sneider-Albecz 5, Siket 1, Takács 7, Kun 1, Pisák 3, Szedlacsek 5. Csere: Hostisóczki (kapus) Bod 3/3, Varga 2, Pálfi, Láng. Edző: Csapos János.

Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 3/3.

A második félidő közepéig szorosan tartotta az eredményt a lelkesen küzdő vendégcsapat, végül a bajnoki címre esélyes hazai csapat érvényesítette hosszabb kispadját.

Csapos János:– A második félidőre közepére utolértük ellenfelünket, de ezzel el is lőttük a puskaporunkat.

További eredmények: Hatvan-Nádudvar 32-26 (18-12), Berettyóújfalu-Füzesabony 24-24 (12-15).

Ózd, 200 néző, v.: Bús, Szuromi.

Vitka SE: Darányi-Szilágyi 3, Bartha 1/1, Rózsa 3, Major 5, Papp D. 10/4, Haraszti 6. Csere: Miklovicz, Szabó (kapusok), Gyebnár. Edző: Dévényi János Miklós.

Kiállítások: 10, illetve 16 perc. Hétméteresek: 8/6, illetve 8/5.

Hektikus mérkőzésen hozta el a két pontot a vendég alakulat Ózdról.

Dévényi János Miklós:- Jókor játszottunk rosszul…

Kölcsey DSE-Szepa KSE 49-19 (25-8)

Nyíregyháza, 150 néző, v.: Frank, Mucza.

Kölcsey: Torkos-Gyúró 5, Hrabina 16/4, Silye 7/3, Tóth 6, Katona k. 4, Papp A. 3. Csere: Varga F., Csikós (kapusok), Hruska 3, Varga D. 3, Kelemen, Katona B 2. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 7/7, illetve 1/-.

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a hazaiak tetszés szerint érték el találataikat.

Hadobás István:- Hoztuk a kötelező győzelmet. Örülök, de nem értékelem túl a sikert.

Füzesabony-Mátészalka 33-26 (18-11)

Füzesabony, 100 néző, v.: Katona, Konyári.

Mátészalka: Bodó-Toók 1, Tengyel, Kiss B. 7/2, Deme B. 5, Vakarcs 1, Kiss J. 5. Csere: Deme F. 4/3, Rozman 2/2, Drabik 1. Edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 8/7.

A jó erőkből álló Füzesabony magabiztosan tartotta otthon a két pontot.

Vakarcs Krisztina:- Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, sajnos az első félidőben annyi előnyt adtunk, amelyet nem sikerült ledolgoznunk.