Szabolcs-Szatmár-Bereg - A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban teljes fordulót rendeztek.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 19. forduló

Mátészalkai MTK–Debreceni EAC 22–33 (12–16)

Mátészalka, 100 néző, v.: Kiss J., Polgár A. Mátészalka: Oross A. – Varga R. 4, Balla J., Szíjártó A. 2, Hadar B. 3, Kovács I. 9/4, Varga Z. 1. Csere: Kun Á. 2, Szalay K. 1, Falcsik L., Borbély B. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2. Ebben az összeállításban ennyire volt képes a Szalka. Junior: 22–41.

Falcsik Miklós: – Emelt fővel távozhattak a fiúk a pályáról, ők mindent megtettek. Kínosan kiszolgáltatott helyzetben éreztük magunkat, de remélemm nem ilyen méltatlanul búcsúzunk az NB II-től...

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Fehérgyarmati VSE 35–32 (15–16)

Tiszavasvári, 180 néző, v.: Bíró Á., Herbák T. Tiszavasvári: Volosinóczki R. – Benyusz K. 4, Gál L., Kiss K. 8/4, Lázár A., Dancs M. 6, Mezei L. 8. Csere: Koi E., Bódor Z. (kapusok), Kovács L., Türk F. 8, Lippai A., Gazdag R., Kaibás M. 1, Pataki B., Erdei P. Játékos-edző: Türk Ferenc. Fehérgyarmat: Harangi P. – Csobay A. 7, Puskás A. 2, Kun Sz. 1, Szabó P. 9/3, Gaál R. 8, Bálint A. 2. Csere: Kiss M. (kapus), Bihari Z., Siket T. 3, Lakatos Á., Karikás K., Szabó I. Edző: Török Péter. Kiállítások: 12, illetve 16 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 3/3. Rossz kezdés után a sok technikai hibát elkövető Vasvári lépéshátrányba kerül, amit nagy akarással és küzdeni tudással tudással kompenzált a folytatásban. A 37. percben átvette a vezetést a hazai csapat és fontos győzelmet aratott. Junior: 32–27. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – Nagy nehezen kiküszködtük, nagyon rosszul kezdtünk, majd talán az elvégzett munka meghozta gyümölcsét. Nagyon sajnálom, hogy két ilyen csapatnak a bentmaradásért kell küzdeni.

Török Péter: – Az első félidőben jól játszottunk, tartottuk magunkat, amíg bírtuk. A szünet után a több sebből vérző csapatunkból kivált még egy meghatározó ember, és néhány játékvezetői ítélet is bennünket sújtott.

VKK Nyírbátor–Berettyó MSE 33–27 (18–15)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Csörgő L., Vitális G. Nyírbátor: Tóth M. – Fülöp G. 3, Pisák T., Erdős Z. 5, Hornyák Z. 5, Kovács Zs. 10/5, Vasas Gy. 4. Csere: Nagy N, (kapus), Balogh Sz, 2, Csébi D. 2, Torzsa R. 2, Tóth L., Csébi Z., Aranyos R. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 14, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 5/3. A bajnokavatást követően sem engedett le a Nyírbátor. Junior: 25–32.

Váczi Sándor: – Minden meccs ilyen lesz most már. Valahogy túl élni kell a bajnoki hajrát.

Kisvárdai KC SE–Kazincbarcikai KSE 28–27 (15–12)

Kisvárda, 110 néző, v.: Katona J., Konyári I. Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 3, Bod B. 5/2, Mándi K. 2/2, Csúszda M. 2, Barabás B. 7. Csere: Lipécz M. (kapus), Nagy D. 2, Paróczai L. 1, Kovács A. 4, Kovács L., Botka Á., Bartha D., Sanyi A., Petykó T. Edző: Papp József. Kiállítások: 6, ileltve 0 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 6/5. Nagyon jó kezdés után a Kisvárda hagyta érvényesülni a vendégeket, így a meg kellett küzdeni a győzelemért. Junior: 37–33.

Papp József: – Olyanok voltunk, mint időjárás. Hol sütött a nap és ragyogóan játszottunk, hol esett az eső és beleszürkültünk a meccsbe. Összességében győzelmünk megérdemelt.

További eredmények: Bőcs KSC–Rádió M Miskolc 23–28, Hajdúnánás Robzol 2000 KS–Hajdúböszörményi TE 24–25.

Női, 19. forduló

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Etalon K.K. Adács 47–12 (22–6)

Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi R. Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 5, Gyimesi L. 4, Kelemen G. 1, Katona K. 11, Tilki A. 8, Márkus G. 2 Csere: Koppán N. (kapus), Móré K. 7, Szabó V. 4, Szoboszlai N. 3, Hrabina I. 2/2, Papp A., Csontos O. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4, illetve 0 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/3. A Kölcsey közönségszórakoztató játékkal, ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Junior: 36–25.

Hadobás István: – A hatalmas tudásbeli különbség a gólokban is megmutatkozott. Csapatom a nagy különbség ellenére is profi módon állt a mértkőzéshez.

Debreceni VSC III–Kisvárdai KC SE 28–21 (15–9)

Debrecen, 50 néző, v.: Fibecz Z., Szammer P. . Kisvárda: Szabó V. – Vassné, Csányi E. 3, Dudás G. 2, Tar H. 2, Kránitz A. 3/1, Héjjas T. 2. Csere: Harisova (kapus), Kovács K. 3, Rácz K., Major F. 1, Tibulenko 5. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 3/1. Jobb volt a házigazda. Junior: 35–21. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Ezúttal a fiatal debreceni csapat megmutatta az úgymond rutinos játékosoknak, hogy kell ezt a játékot művelni.

További eredmények: Bőcs KSC–Hajdúböszörményi TE 22–27, Alsózsolca KSE–Füzesabonyi SC 22–40, Derecskei KKSE–Miskolci VSC 37–34, Létavértes SC 97 SE–Ózd 25–24.

1. Füzesabony 20 19 – 1 721–469 38

2. Kisvárda 19 16 – 3 637–431 32

3. Debreceni VSC III 19 15 – 4 649–501 30

4. Hajdúböszörmény 19 12 1 6 523–480 25

5. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 19 12 – 7 546–428 24

6. Ózd 19 10 – 9 598–568 20

7. Bőcs 19 8 1 10 508–513 17

8. Létavértes 19 7 – 12 474–502 14