Magyarország

2012.03.05. 14:24

A magánnyugdíj-pénztári tagok csaknem háromnegyede kitart korábbi döntése mellett

Budapest, 2012. március 5., hétfő (MTI) - A magánnyugdíj-pénztári tagok majdnem háromnegyede nem tervezi a visszalépést az állami nyugdíjrendszerbe - közölte a Stabilitás Pénztárszövetség hétfőn az MTI-vel.

Budapest, 2012. március 5., hétfő (MTI) - A magánnyugdíj-pénztári tagok majdnem háromnegyede nem tervezi a visszalépést az állami nyugdíjrendszerbe - közölte a Stabilitás Pénztárszövetség hétfőn az MTI-vel.

    A Stabilitás Pénztárszövetség honlapján közzétett kérdőívet 1158-an töltötték ki. Bár a felmérés nem minősül reprezentatívnak, az eredmény megerősíti a pénztárakhoz beérkezett visszajelzéseket - tájékoztatott a szövetség. Közlésük szerint a válaszadók döntő többsége továbbra is kitart korábbi döntése mellett és nem kíván visszalépni az állami nyugdíjrendszerbe. A kérdőívet kitöltők 4 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a visszalépést választja, míg 23 százalék bizonytalan pénztártagságának  fenntartásában.

    A kérdőív kitért a szövetség azon javaslatára is, amely szerint a pénztártagoknak működési célú adományokkal kellene hozzájárulniuk a magánpénztárak működőképességének hosszú távú fenntartásához. A maradó pénztártagok eltökéltségét mutatja, hogy a válaszadók 73 százaléka pozitívan fogadta a javaslatot és jelezte hajlandóságát adomány fizetésére, 11 százalék utasította el egyértelműen az ötletet -  áll a közleményben. 

    A Stabilitás Pénztárszövetség kérdőívére adott válaszok megerősítették a magánpénztárakat abban, hogy mindent elkövessenek egy olyan megoldás kialakítására, amely hosszú távon is képes alternatívát biztosítani a pénztártagság fenntartása mellett döntő tagok számára - közölte a pénztárszövetség. Közleményük szerint a részletek kidolgozása folyamatban van. Ezt a szövetség még az állami rendszerbe való visszalépés 2012. március 31-i határidejének lejárta előtt ismerteti a tagsággal, hogy megalapozott döntést tudjanak hozni. A munkát  azonban a szövetség szerint nehezíti, hogy a jelenlegi jogszabályi környezet nem koherens, számos részletszabály nem tisztázott.

-MTI-

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!