Szabolcs-Szatmár-Bereg – Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Férfi, 6. forduló

Kazincbarcikai KSE–Fehérgyarmati VSE 33–28 (16–16)

Kazincbarcika, 1400 néző, v.: Babity, Balogh Á.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 11/3, Gaál R. 1, Kun Sz. 1, Müller N. 6, Albecz B. 1, Csobay A. 4. Csere: Viman V.(kapus), Szabó P. 1, Ruzsinszki B. 1, Szíjártó A., Siket T. 2. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: . Hétméteresek: .

Az első félidőben végig vezetett a vendégcsapat. A szünet után a sok kihagyott gyarmati ziccer viszont megbosszulta magát. Ifi: 29–17.

Falcsik Miklós: – Mint minden rendes helyen, Kazincbarcikán is a vadász viszi a puskát, amivel nem is lett volna semmi baj, csak hogy most mi voltunk a nyulak. Ez nagyon fájt, hiszen a mérkőzés nem így indult.

Hajdúnánás KSE–Tiszavasvári SE 24–20 (13–9)

Hajdúnánás, 250 néző, v.: Kovács T., Széles.

Tiszavasvári: Boczák K. – Balázs M. 2, Benyusz K. 2, Nagy Á. 3, Kovács II L., Deli D., Kovács I L. 6/3. Csere: Volosinóczki (kapus), Gazdag R., Feind Z. 4, Kiss K. 3. Edző: Hadas Sándor.

Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3.

A hosszú bajnoki kényszerpihenő után a vendégek nem érezték a játék ritmusát.Ifi: 40–27.

Hadas Sándor: – A három hetes pihenő kárunkra vált – nem előnyünkre.

Nyírbátori SC–Hajdúböszörményi TE 32–27 (16–11)

Nyírbátor, 120 néző, v.: Dohány, Nagy L.

Nyírbátor: Nagy T. – Szedlacsek J. 3, Pisák T. 4, Takács Z. 4, Bod B. 4, Kovács Á. 8/2, Varga R. 1. Csere: Blánár M. (kapus), Pálfy V. 1, Tóth N. 2, Siket K. 2, Tóth L., Láng M., Kotvász A. 1, Dobi S. 2, Horváth P.. Edző: Csapos János.

Kiállítások: 14, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 6/4.

A jó hazai kezdés és a remek kapusteljesítmény megalapozta a győzelmet. A Bátor már tíz góllal is vezetett, nem forgott veszélyben a megérdemelt siker. Ifi: 24–37. (Tudósító: Petneházi Zsolt)

Csapos János: – Végre kijött a lépés. A születésnapját ünnepelt Kovács Ákosnak ajánljuk ezt a győzelmet.

Kisvárdai KC–Nádudvari SK 31–29 (15–15)

Kisvárda, 270 néző. v.: Kovács T., Major A.

Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz., Csendes Á. 4, Radojevics 6/1, Kovács L., Molnár Z. 8, Botka Á. 4. Csere: Tóth M., Simon A. (kapusok), Vitális I., Petykó T. 1, Papp P., Mészáros Á., Illés T. 4/3, Barabás B. 4, Nagy G. Edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 4/3.

Nagyon szoros mérkőzésen kemény ellenfélnek bizonyult a Nádudvar. Ifi: 33–24. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Türk Ferenc: – Ismét buta hibákat vétettünk, így nem tudtuk leszakítani a lelkes Nádudvart. Ennek ellenére azt gondolom, megérdemeltük a két pontot.