2011.04.23. 20:24

Spanyol győzelem a női vízilabdázók Bajnokok Kupájában

<p>A döntőben nagy fölénnyel nyert a C.N.Sabadell-Astral Pool.</p>

A kupasorozat honlapján elérhető információk szerint az olasz Geymonat Orizzonte Catania elleni mérkőzésen az első negyed után egy góllal, 4:3-ra, félidőben három góllal, 8:5-re vezettek a spanyolok. Négy gólt értek el a harmadik negyedben is, és ekkor nem is kaptak - 12:5-nél gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A negyedik negyedben ugyan csökkent a különbség, de ennek már nem volt különösebb jelentősége - 13:8 lett a végeredmény. A győztes csapat legeredményesebb játékosa a négy gólos Szűcs Gabriella lett

A bronzmérkőzésen a görög Olympiacos Piraeus 14:12-re győzte le az orosz Kinef Szurgutnyeftegaz Kirisi csapatát. A görögöknél Kameryn-Louise Craig és Stavroula Antonakou, az orosz együttesben Olga Beljajeva lőtt négy-négy gólt.