Íme a labdarúgó Ligakupa E-csoport, 1. fordulójának eredményei!

Debreceni VSC-TEVA – Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)

Debrecen, 150 néző. V.: Karakó (Medovarszki, dr. Kulcsár).

Debreceni VSC: Malinauskas – Bernáth, Máté, Mijadinoszki, Fodor – Nikolov (Dombi, 60.), Spitzmüller, Alisic (Szilágyi, 81.), Illés Gy. (Lucas, 68.) – Nikolic, Bouadla (Ludánszky, 87.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

Diósgyőri VTK: Farkas B. – Czető (Seydi, 46.), Gal, Budovinszky (Nagy T., 46.), Gohér (Szabó P., 77.) – Illés R. (Bogáti, 63.) – Dobos, Takács P., Arze – Carreno, Menougong (Szabó D., 86.). Edző: Benczés Miklós.

Gólszerző: Bouadla (1-0) a 43., Alisic (2-0) az 58., Máté, öngól (2-1) a 74. percben.

Jók: Malinauskas, Máté, Fodor, Spitzmüller, ill. Farkas B., Gal, Arze, Dobos.

Kondás Elemér: – Látszott, hogy bizonyítani akar mindenki, aki lehetőséget kapott. Jól játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki, a DVTK a végén minden egy lapra feltéve támadott, így izgalmas lett a hajrá, összességében elégedett vagyok a látottakkal.

Benczés Miklós: – Sok szurkoló szkeptikus a ligakupa értékét illetően, de ezen a meccsen mindkét csapat jól futballozott, és közönségszórakoztató, akciódús meccset láthattak a nézők. Többször is át kellet szervezni a csapatot, ennek ellenére nem esett szét a játékunk, végig egyenrangú ellenfelei voltunk a hazai együttesnek. Sajnos, a Debrecen nyert, holott nekünk is voltak lehetőségeink, amelyek kimaradtak.

Mezőkövesd-Zsóry SE – Vasas-Híd 2-2 (0-1)

Mezőkövesd, 500 néző. V.: Takács J. (Kelemen, ifj. Varga G.).

Mezőkövesd-Zsóry SE: Ficsór – Nagy P., Kaszás, Elek (Vámosi, 46.), Ur – Zováth (Sebe, 66.), Lakatos B., Bagi (Jeremiás, 46.), Lipusz (Palásthy, 46.) – Bogdány (Török, 46.), Husanik. Vezetőedző: Huszák Géza.

Vasas-Híd: Halasi – Merczel (Polényi, 79.), Papizsanszkij, Sütő (Matolcsi, 63.), Katona M. – Bakos, Reidan, Simek (Boda, 63.), Arsic – Ferkó (Mészáros, 88.), Beliczky (Csoór, 90.). Edző: Urbán Flórián.

Gólszerző: Beliczky (0-1) a 45., Boda (0-2) a 78., Lakatos B. (1-2) a 80., Vámosi (2-2) a 83. percben.

Jók: Ur, Zováth, Vámosi, ill. Sütő, Katona M., Boda.

Huszák Géza: – Kapusunknak szinte labdát sem kellett fognia, mégis kaptunk két gólt. Újra bebizonyítottuk, hogy van tartásunk.

Urbán Flórián: – Megnyert mérkőzést sikerült döntetlenre hozni, azzal, hogy az utolsó 10 percben azt hittük, hogy a Váci utcán vagyunk, és elkezdtünk sétálgatni.