2012.08.18. 21:18

Uszonyos és búvárúszó Eb - Magyar arany Európa-csúccsal

Budapest, 2012. augusztus 18., szombat (MTI) - Székely Lilla aranyérmet nyert a 100 méteres uszonyos felszíni kategóriában az olaszországi Lignanóban zajló uszonyos és búvárúszó Európa-bajnokságon.

A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatának szombati tájékoztatása szerint a kétszer már Világjátékokon is szereplő magyar versenyző Európa-csúccsal győzött.

Két bronzérem is jutott a magyaroknak szombatra: Stier Lilla a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban lett harmadik, s ugyancsak a dobogó harmadik fokára állhatott fel a női 4x200 méteres váltóban országos csúcsot elért Senánszky Petra, Károlyi Csilla, Debreczeni Hajnalka, Székely Lilla négyes.